Różaniec ze Sługą Bożym - 17 X


17 października (środa)


Tajemnice chwalebne


I.              Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

„Jakżeż Pan Jezus miałby nie ukazać się swej najmilszej Matce, którą ukochał ponad wszelkie stworzenie, w niebie i na ziemi? Czyż podobna przypuścić, by nie otarł Jej łez? Radości Maryi w dniu Zmartwychwstania nie da się porównać z przeżyciami innych” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, któremu po wielu Wielkich Piątkach Pan Bóg pozwolił doświadczyć radości Poranka Wielkanocnego, przyczyń się za nami!

II.            Wniebowstąpienie Chrystusa

„Maryja występuje względem Apostołów jako ich mistrzyni modlitwy. Wszak Matka Najświętsza przewodniczy podczas modlitw w Wieczerniku przed Zesłaniem Ducha Świętego, a zarazem uczy, jak należy oderwać myśli od tego wszystkiego, co rozprasza, aby bez przeszkody zjednoczyć się z Panem Bogiem. Szczęśliwi Apostołowie, że mieli tak wspaniały wzór modlitwy przed oczyma” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który obficie czerpałeś z przykładu Maryi rozmawiającej z Bogiem, przyczyń się za nami!

III.           Zesłanie Ducha Świętego

„Bądźmy przekonani, że oddawanie szczególnej czci Maryi – to święty obowiązek, to paląca potrzeba serca i życia katolickiego. Zapaleni ogniem Ducha Świętego, nową miłością darzmy Maryję! Kochajmy Ją nie tylko uczuciem i słowem, ale również uczynkiem i prawdą. Pod Jej przewodnictwem wypełniajmy każdy nakaz Boży, choćby wydawał się trudny i przykry. Maryja nie zawiedzie. Pomoc Boża nas wesprze” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który kochałeś Maryję uczynkiem i prawdą, przyczyń się za nami!

IV.          Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

„Najwyższy Pan nie zawiódł oczekiwania Maryi. Niepokalana, Wniebowzięta nasza Pani i Królowa, zasiadając na gwiaździstym tronie po prawicy Syna swego, jaśnieje chwałą duszy i ciała w nagrodę za wytrwanie w zjednoczeniu z Panem Bogiem przez miłość, podsycaną żarem codziennej modlitwy” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który tak wiele razy doświadczałeś mocy Boga przemieniającego nawet największe trudności w radość, przyczyń się za nami!

V.           Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

„Obok Chrystusa-Króla występuje Maryja-Królowa. Ona do Niego wiedzie rzesze dusz czystych, oddanych. O Jej wstawiennictwo powinny modlić się dusze, które chcą należeć do Chrystusa Pana i mieć udział w Jego wiekuistej radości” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który bezgranicznie zawierzyłeś Maryi w wędrówce przez życie, przyczyń się za nami!

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego pomódlmy się dziś w następujących intencjach:
- O uzdrowienie Kasi.
- O miłosierdzie Boże.
- O wieczne szczęście dla zmarłej Haliny.
- Proszę o pomoc w wyjściu z długów. Brakuje mi już sił.
- Proszę o opiekę nad moim synem.
- Proszę o opiekę nad moją rodziną, abyśmy nie stracili naszego domu.
- Proszę, Maryjo, uwolnij moją rodzinę z choroby alkoholizmu. Dziękuję za wszelkie łaski.
- Za dzieci i młodzież, chorych, samotnych, cierpiących, za nasze rodziny, za naszych przyjaciół i nieprzyjaciół, Maryjo, do Syna swego nas prowadź.
- Za moje małżeństwo i dzieci. O nawrócenie i uwolnienie od nałogów mojego męża.
- Matko Boża, dziękuje Tobie za wszystko i proszę, miej nas w swojej opiece.
- Proszę wszystkich o modlitwę o zdrowie dla Kasi. Matko Ukochana, pomóż.
- Jezu, Ty się tym zajmij. Weź nas pod Swą opiekę.
-  Panie Jezu, proszę, pomóż Kasi, dodaj siły.
- Matko, wstaw się u Syna za chorymi, duszami w czyśćcu cierpiącymi, dziećmi nienarodzonymi i grzesznikami.
- Jezu, ufam Tobie i proszę, pomóż.
- Matko, ulżyj chorym w cierpieniu.
- Matko Ukochana, wskaż nam drogę, by nie błądzić.
- Dziękuję, Matko, za wszystkie łaski i proszę, weź pod swą opiekę moja rodzinę i bliskich.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

Codziennie możesz przesłać ważne dla Ciebie intencje. Będziemy razem polecać je Panu Bogu za  wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.
Możesz wpisać je jako komentarze na www.bppiotr.pl lub przesłać je na adres: postulator.radom@wp.pl .

Radosna wiadomość, zapis w starej księdze,
biegający Biskup i wspomnienia!
16 X 1978 r. – wybór Jana Pawła II – zajrzyj i przeczytaj TUTAJ.


9 komentarzy:

 1. Proszę o pomoc w wyjściu z długów brakuje mi już sił

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o opiekę nad moim synem

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o opiekę nad moją rodziną abyśmy nie stracili naszego domu

  OdpowiedzUsuń
 4. Maryjo Ciebie prosimy o Twoją opiekę nad nami i naszymi rodzinami, o uzdrowienie ciała, duszy, relacji, proszę o dobrą pracę, pomyślne rozwiązanie trudnych spraw. Tobie Maryjo zawierzamy nas samych i nasze rodziny, naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.Błogosław nam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo proszę o modlitwę za mnie - żeby moje życie wreszcie zaczęło się dobrze układać (albo chociaż o siłę w pokonywaniu tych licznych przeszkód i problemów), żeby moje problemy z pamięcią przestały mnie niszczyć i żeby ta moja samotność wreszcie się skończyła - aby był przy mnie dobry chłopak. Wciąż walczę, ale powoli zaczynam te walkę przegrywać...

  OdpowiedzUsuń
 6. - Mateńko, proszę za młodzież, nasze dzieci, kapłanów i odbywający się synod. O modlitwy nas wszystkich w tej intencji: rodziców, dziadków, opiekunów, wychowawców, nauczycieli… Maryjo, Królowo Rodziny, wspieraj wszystkie rodziny niech będą ostoją i przykładem dla młodych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mateńko, proszę Cię o błogosławieństwo dla Karoliny i jej Babci, o potrzebne łaski, pokój serca, wiarę, nadzieję i miłość. Otul je swoim płaszczem, niech chwycą Twą dłoń i nie puszczają już nigdy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo, módl się za nami grzesznymi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomóż Pani, tym wszystkim chorym i cierpiącym, tym, którzy stracili już nadzieję

  OdpowiedzUsuń