Idziemy jego śladami…O cudownym uzdrowieniu (1918)


Po wczorajszym Światowym Dniu Chorego przytaczamy świadectwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, który w 1918 doświadczył łaski uzdrowienia za przyczyną Matki Bożej, czczonej w pobliskim Sanktuarium w Błotnicy koło Radomia. Opis tej łaski bp Piotr Gołębiowski własnoręcznie wpisał do „Liber actuum ecclesiae Blotnicensis ab anno 1805”. Pisał tam:
„W jesieni 1918 r., licząc 16 lat życia, podczas epidemii tyfusu ciężko zachorowałem na dur brzuszny. W tym samym czasie uległo epidemii czworo mojego rodzeństwa, dwóch braci i dwie siostry. Przy zdrowiu pozostali rodzice i najmłodsza wtedy siostra – kilkumiesięczne niemowlę. Przebieg choroby najcięższy był u mnie, temperatura dochodziła do 40 stopni. Zostałem zaopatrzony Sakramentami św. przez ks. Hieronima Cieślakowskiego, proboszcza z Jedlińska. Na pół przytomny wzywałem na pomoc Matki Bożej Błotnickiej. Ojciec zamówił Mszę św. przed łaskami słynącym Obrazem Najświętszej Maryi Panny w Błotnicy. Nastąpiło przesilenie w chorobie. Wszyscy pięcioro wróciliśmy do zdrowia. Ojciec znów zamówił Mszę św. dziękczynną w Błotnicy. Fakt ten uważany był w rodzinie za szczególną łaskę uproszoną przez Matkę Bożą Błotnicką. Dla mnie był on dużym bodźcem, aby starać się o koronację łaskami słynącego Obrazu, która szczęśliwie dokonała się w niedzielę 21 sierpnia 1977 r.
Wdzięczny Matce Bożej Pocieszenia za odzyskanie zdrowia i za wiele innych łask w ciągu już długiego życia zostawiam jako Votum swój pierścień biskupi.
Bp Piotr Gołębiowski
Administrator Apostolski Diecezji Sandomierskiej
Błotnica, 8 września 1978 r.

 Dziś Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski zachęca nas
do ufnej modlitwy w intencji naszych bliskich Chorych i Cierpiących.
Polecajmy ich Bogu przez przyczynę Sługi Bożego.
Idźmy jego śladami…

Zapraszamy do wspólnej modlitwy:
Modlitwę w intencji chorego znajdziesz TUTAJ.
Zachęcamy też Chorych do osobistej modlitwy – TUTAJ.

Zapraszamy Cię też do refleksji Sługi Bożego
na temat tajemnicy Lourdes. WEJDŹ.


4 komentarze:

 1. Jezu uzdrow moje ciało i dusze

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezu proszę o Twa opiekę nad rodzina i bliskimi prowadź nas

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o modlitwę za dusze w czyscu cierpiące dzieci nienarodzone i wszystkich chorych

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o zdrowie dla syna Moniki, który został ciężko poparzony.

  OdpowiedzUsuń