Światowy Dzień Chorego – Modlitwa w intencji chorego


11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pomódlmy się w intencji chorych. Może ktoś z naszych Bliskich czy Znajomych przebywa w szpitalu? Prośmy dla niego o zdrowie. Niech ta nasza modlitwa obejmie wszystkich chorych i cierpiących.

Modlitwa w intencji chorego

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu i Odkupicielu wszystkich ludzi, zapewniałeś, że jeśli z wiarą i wytrwale będziemy się modlić, to Bóg spełni nasze prośby. Pomysłowi ewangeliczni bohaterowie przynieśli do Ciebie chorego człowieka. Wobec oblegających Cię tłumów zdjęli dach i spuścili go do środka. Ty widząc wiarę tego człowieka i jego przyjaciół, obdarzyłeś go łaską zdrowia duszy i ciała. Ty nie przestajesz dotykać swą łaską ludzi cierpiących, którzy są Ci tak bardzo bliscy. Ileż razy przychodziłeś więc z pomocą chorym, cierpiącym, starszym, zagubionym! Ty w dzieciństwie Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego obdarzyłeś go łaską uzdrowienia. On sam wzywał pomocy Twojej Matki, a jego najbliżsi prosili o Mszę świętą w intencji chorego i modlili się o łaskę zdrowia dla niego. Wiara także i tych ludzi zaowocowała uzdrowieniem.
Przynosimy dziś Tobie, Jezu, naszego chorego (naszą chorą) N. i przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra  prosimy obdarz go (ją) łaską zdrowia, by mógł (mogła) uwielbiać Twoje wielkie Miłosierdzie.
Sługo Boży Biskupie Piotrze, odwiedzający chorych, dodający im otuchy, ratujący im życie, uproś naszemu choremu (naszej chorej) N. łaskę zdrowia!
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; postulator.radom@wp.pl).

Zapraszamy też do modlitwy wszystkich Chorych i Cierpiących.
Wystarczy wejść TUTAJ.
Zachęcamy też do odczytania refleksji Sł. B. bp. Piotra
do dzisiejszej Ewangelii – znajdziesz ją TUTAJ.

Polecamy też Wszystkim
Nowennę za przyczyną Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

1 komentarz:

  1. Módlmy się o zdrowie dla Mateuszka, który czeka na przeszczep serca. Tak trudno modlić się o nowe serce, bo przecież ktoś inny wtedy to serce traci. Módlmy się o siłę dla niego i jego rodziców. Może jego serduszko zacznie normalnie pracować? Przecież dla Boga nie ma nic niemożliwego.

    OdpowiedzUsuń