Naśladując Świętych – 4 III


 

Św. Kazimierz Królewicz


„Życiorysy Świętych Pańskich wyraźnie pouczają, że duchowe obcowanie z Maryją kształtuje w sercu to, co największe w człowieku: Miłość Bożą.
Św. Kazimierz, jeden z opiekunów naszego Narodu, odznaczał się niezwykłą czystością obyczajów i niezłomnością zasad. Na podszepty świata, aby pofolgował ciału i zmysłom, odpowiadał po bohatersku, jak przystało na prawy charakter wyznawcy Chrystusowego: «Raczej umrzeć, aniżeli skalać grzechem duszę». W jakiej szkole zdobył tę stanowczość w Miłości Bożej? Nie gdzie indziej, tylko w duchowym zjednoczeniu z Matką Pięknej Miłości.
Święty Kazimierz – to gorący czciciel i miłośnik Maryi. […]
Szepcząc słowa Pozdrowienia Anielskiego, zatapiając się w rozważaniu tajemnic różańcowych, odczujesz w swym sercu iskrę Miłości Bożej. Iskra ta nie zgaśnie w tobie, bo Maryja ją podtrzyma i przemieni w płomień, który swym żarem ogrzeje twą duszę i udzieli się drugim. Siłą Miłości Bożej podbijać będziesz Chrystusowi Panu serca tych, którzy żyją z dala od Niego. Przy boku Maryi staniesz się apostołem Miłości!”
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 71

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Pomóż Twoją modlitwą… (WEJDŹ).
2) Wspólne drogi: Kard. S. Wyszyński i bp P. Gołębiowski. Bp Piotr Gołębiowski: Prymas „któremu tak wiele jestem dłużny” (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystusowe wezwanie do pokuty jest zawsze na czasie (WEJDŹ).
4) Sobotni promień słońca – nasza modlitwa do Matki Bożej (WEJDŹ).
5) Myśli na dziś (WEJDŹ).
6) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Możemy skorzystać z miłosierdzia Bożego, które jak słońce, przyświeca każdemu (WEJDŹ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz