Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym

 

Każde nawrócenie – to dzieło łaski, którą Pan Bóg daje


Opowiadanie dzisiejszej Ewangelii […] budzi w nas te same uczucia podziwu i uwielbienia względem Chrystusa Pana, jakie przeżywali swego czasu świadkowie wielkiego cudu.
«Tyś jest Chrystus Syn Boga Żywego, Ty sam masz słowa życia wiecznego» – cisną się nam na usta wyrazy uwielbienia, w jakich św. Piotr składał dowód żywej wiary i gorącej miłości ku swemu Mistrzowi. A Boska wszechmoc Chrystusa Pana, połączona z litością wrażliwego serca ludzkiego, wywołuje w duszach naszych bezgraniczną ufność w każdej niedoli, a szczególnie tej, która dotyczy ducha. Nie od kogo innego, ale właśnie od Chrystusa Pana oczekujemy nadprzyrodzonego ożywienia tych wszystkich dusz, które skalane ciężkim grzechem, na swoje nieszczęście, «w cieniu śmierci siedzą». Dobra Matka-Kościół święty płacze nad tymi duszami, a jej modlitwy o nawrócenie grzeszników, są jakby żałosnymi jękami, skierowanymi do Ojca Niebieskiego, by raczył zmiłować się nad synami marnotrawnymi i przyprowadził ich z powrotem pod dach rodzicielski, «aby nie zginęli z nędzy i głodu». Każde nawrócenie – to dzieło łaski, którą Pan Bóg daje zwykle na głos modlitwy. To też osobiste nasze modlitwy, łączymy z ogólnymi prośbami Kościoła, błagając Pana Boga o łaskę nawrócenia dla dusz zbłąkanych.”
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 35, s. 2 

29 III 2020 r.

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:


Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Sobotni promień słońca – nasza modlitwa do Matki Bożej w czasie epidemii koronawirusa (WEJDŹ).
2) Księga wdzięcznością pisana: Boże, spraw rychłą beatyfikację bp. Piotra Gołębiowskiego… (WEJDŹ).
3) Piękno życia w obrazach: To jest bardzo ważny wizerunek! (WEJDŹ).
4) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Syn Boży z Maryi chce wziąć ciało i krew (WEJDŹ).
5) Publikacje o Słudze Bożym: „Osobę bpa Piotra zobaczyłem w niezwykłym blasku” (WEJDŹ).
6) Wspólne drogi: Kard. S. Wyszyński i Bp P. Gołębiowski. Kard. Stefan Wyszyński: „Papież oczekuje Księdza Biskupa” (WEJDŹ).
7) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Wszystkich do siebie Chrystus Pan przyzywa (WEJDŹ).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz