Majówka ze Sługą Bożym – 10 V

www.podlasie24.pl

Królowa Podlasia, Matka Jedności – Kodeń


Krótkie rozważanie:
Prawo nierozerwalnego związku między miłością Pana Boga i bliźniego wystąpiło w całym blasku w Niepokalanym Sercu Maryi. Tą samą miłością, którą darzy Pana Boga, Maryja obejmuje bliźniego, bez względu na to, do jakiej należy rasy, jakim mówi językiem, jakie ma usposobienie, jaką przedstawia wartość. W każdym człowieku Najświętsza Maryja Panna widzi obraz i podobieństwo Boże, rozpoznaje rysy Chrystusa Pana, ślady Jego trudów i krwi. Matka Najświętsza miłuje człowieka takiego, jakim jest, bo miłuje go w Bogu i dla Boga. Umiłowanie człowieka w Bogu stwierdza Maryja czynami. O Jej stosunku do ludzi w życiu codziennym poucza nas zachowanie się Maryi na weselu w Kanie Galilejskiej. […] Obok uczynności – ofiara, poświęcenie się, jest znakiem prawdziwej, naprawdę szczerej i głębokiej miłości bliźniego. Matka Najświętsza złożyła niezmienną, bezcenną ofiarę dla dobra ludzkości. Stojąc pod krzyżem na Kalwarii ofiarowała dla zbawienia ludzi umiłowanego Syna swego. Oto najwyższy przejaw i dowód miłości Maryi ku ludziom! Oto szczytny wzór, według którego powinniśmy urabiać swe serca i czyny! […] Nie lekceważmy upomnienia najlepszej Matki! W sercach zakładajmy trwały fundament miłości bliźniego, która z Boga się poczyna i do Boga zdąża. Za przykładem Matki Najświętszej umiejmy w człowieku, w każdym bez wyjątku, choćby należał do wrogów naszych, dojrzeć oczyma wiary to, co w nim jest Bożego: nieśmiertelną duszę, naznaczoną znamieniem Krwi Chrystusowej. Wtedy bez trudności zrodzą się w naszych duszach życzliwe myśli i uczucia ku bliźnim. W ślad za życzliwością serca pójdą czyny nasze. Niekoniecznie jakieś wyszukane, niezwykle. Ale te codzienne, podyktowane szacunkiem, uprzejmością, dobrocią w codziennym obcowaniu z bliźnimi, przede wszystkim z domownikami”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 99-100
Rozmyślanie nad życiem Maryi powinno kierować nas ku naśladowaniu Jej. Kochać Boga i człowieka, jak Ona – to ciągłe zadanie dla nas. Sprawdzian naszej miłości przynosi każdy kolejny dzień. Dziś, wpatrując się w postać Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności, prośmy o miłość do wszystkich, zwłaszcza do tych, którzy mieszkają z nami pod jednym dachem, tworzą naszą rodzinę, grupę, wspólnotę, parafię, Ojczyznę. Z wdzięcznością za miłość Maryi, módlmy się do Niej.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:
Za przykładem Maryi zwróćmy myśli i pragnienia w górę, gdzie Chrystus Pan na prawicy Bożej siedzący. W zjednoczeniu z Nim i dla Niego będziemy modlić się, pracować, walczyć ze złymi skłonnościami. Będziemy pełnić czyny miłości bliźniego, mężnie dźwigać krzyż codziennego utrudzenia. W zamian spodziewać się mamy udziału w szczęściu i chwale Matki naszej” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko łaski Bożej,                      módl się za nami.
Matko nienaruszona,
Panno wsławiona,
Bramo niebieska,
Królowo wniebowzięta,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię o wstawiennictwo, by Konrad mógł w pełni powrócić do zdrowia.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś łaskę uzdrowienia Kasi. Ratuj jej młode życie. Przyjdź z pomocą.
- Biskupie Piotrze, Sługo Boży – proszę przez Twoje wstawiennictwo o zdrowie dla mamy mojej znajomej. Pomóż pokonać kryzys...
- Proszę o zdrowie dla Roberta, o udaną operację.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś u Pana Boga ratunek dla małżeństwa Adama, które przeżywa trudny czas...
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie! Jezu, Ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się... Jest już naprawdę źle...
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Czy przez swe myśli, słowa, czyny kroczymy drogą wiodącą do Pana Boga? (WEJDŹ).
3) Majówka ze Sługą Bożym – 9 V (WEJDŹ).
4) Odpowiedzmy modlitwą na prośbę rodziców chorego Konrada (WEJDŹ).
5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
6) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
7) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
8) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
9) Myśli na dziś (WEJDŹ).
10) Dziękujemy! (WEJDŹ).
11) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

3 komentarze:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...Jest już naprawdę źle... Tak bardzo się boję...

    OdpowiedzUsuń
  2. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...Jest już naprawdę źle...

    OdpowiedzUsuń
  3. Proszę o modlitwę w intencji Panu Bogu i Matce Bożej wiadomej i obecność Pana Jezusa i Matki Bożej w moim życiu Bóg zapłać za modlitwę

    OdpowiedzUsuń