Majówka ze Sługą Bożym – 12 V

www.diecezja.radom.pl

Najświętsza Maryja Panna Świętorodzinna – Studzianna


Krótkie rozważanie:
„Drodzy Małżonkowie – Jubilaci, gorąco dziękujcie dziś Panu Bogu za opiekę i wszystkie pomoce, które otrzymaliście od Niego w minionym czasie. Odnówcie swe przyrzeczenia z dnia ślubu i wiernie trwajcie w gorliwej służbie Bożej. Gorąco Wam życzę czerstwego zdrowia, pokoju ducha i przeobfitych łask Bożych na dalsze, jeszcze długie życie. Niechaj Matka Najświętsza, Pani Studziańska, czule opiekuje się Wami!”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
List z 1 VII 1975 r.
Obraz w Studziannie przedstawia rzadko spotykaną scenę. Święta Rodzina zasiadła do wieczerzy. Mroki wieczoru są rozjaśnione aureolami nad głowami Jezusa i Maryi oraz świecą stojącą na zastawionym stole. Maryja wpatruje się w Chrystusa. On zaś trzyma kielich z winem, który podtrzymuje św. Józef. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, prośmy o miłość w naszych rodzinach. Dziękujmy za nie i módlmy się, by coraz bardziej upodabniały się do Rodziny Nazaretańskiej. Naśladując Maryję, wpatrujmy się w Chrystusa i prośmy, by mówiła Zbawicielowi o naszych rodzinach, o nas samych i naszych marzeniach.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu: 
„Głębsze znaczenie krzyża Chrystusowego zrozumieliśmy dopiero wtedy, gdy stanęliśmy w obliczu twardego obowiązku wymagającego od nas poświęcenia, albo zetknęliśmy się oko w oko z cierpieniem. Poznaliśmy wówczas, że krzyż Chrystusowy jest nie tylko przedmiotem czci religijnej, ale wchodzi w nasze codzienne życie, by nadać mu znamię wyrzeczenia i ofiary” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Kościoła,                          módl się za nami.
Matko łaski Bożej,
Panno czcigodna,
Przybytku sławny pobożności,
Królowo rodzin,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- W intencji Ks. Biskupa Adama Odzimka w 35. rocznicę sakry biskupiej.
- O dar potomstwa dla Małgorzaty i Dawida.
- W intencji Mirka, który znalazł się w szpitalu – o łaskę powrotu do zdrowia.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię o łaskę uzdrowienia dla Kasi, niech powróci do upragnionego zdrowia.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię, uproś, pełny powrót do zdrowia dla Konrada.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, uproś łaskę uzdrowienia relacji w małżeństwie Adama… Prosimy o ratunek dla tego małżeństwa.
- Biskupie Piotrze, Sługo Boży – proszę przez Twoje wstawiennictwo o zdrowie dla Anny i jej Mamy.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie, i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie! Jezu, Ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się... Jest już naprawdę źle... Tak strasznie się boję...
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:


Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Majówka ze Sługą Bożym – 11 V (WEJDŹ).
2) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
4) Odpowiedzmy modlitwą na prośbę rodziców chorego Konrada (WEJDŹ).
5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
6) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
7) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
8) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
9) Myśli na dziś (WEJDŹ).
10) Dziękujemy! (WEJDŹ).
11) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń