Majówka ze Sługą Bożym – 18 V


 

Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła – WatykanKrótkie rozważanie:
Już w czasach apostolskich Przeczysta Matka Boża zajmuje szczególne miejsce w Kościele. Wskazuje na to wzmianka Dziejów Apostolskich o pierwszych wyznawcach Chrystusowych zebranych w Wieczerniku […]. Maryja otacza swą macierzyńską opieką umiłowaną trzódkę Chrystusową. Modli się w intencji Kościoła. Oświeca umysły Apostołów i wiernych swymi radami. Pociąga wonią swych cnót. Umacnia pośród doświadczeń. Apostołowie zaś synowską czcią i miłością otaczają Matkę ich ukochanego Nauczyciela, Pana i Boga. Prawdę Bożą i głęboką ku Niej cześć z pietyzmem przekazują następnym pokoleniom. […] Bądźmy przeto wierni Maryi, a staniemy się dobrymi dziećmi Matki Kościoła świętego. Bądźmy wierni Kościołowi, a będziemy zawsze rośli w czci i miłości ku Maryi”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Współczesna Ambona” 8(1957), s. 663-664
Wizerunek Matki Bożej, w który dziś się wpatrujemy, stanowi mozaikę umieszczoną na Pałacu Apostolskim w Watykanie. Pod postacią Matki Bożej znajduje się herb św. Jana Pawła II i jego zawołanie „Totus Tuus” („Cały Twój”). Wizerunek ten stanowi wotum wdzięczności za uratowanie życia Papieża w dniu zamachu na Placu św. Piotra – 13 maja 1981 r. Gdy Jan Paweł II wrócił ze szpitalu pracownicy Watykanu zaczęli się zastanawiać nad upamiętnieniem uratowania w cudowny sposób jego życia. Papież wyraził się, że chciałby, by na Placu św. Piotra znalazł się wizerunek Matki Bożej. Rok wcześniej Jan Paweł II usłyszał od pewnego młodego człowieka, że na Placu św. Piotra brakuje Matki Bożej – są postaci wszystkich Apostołów i 139 świętych, ale nie ma Matki Najświętszej! Szukając odpowiedniego miejsca, przysłonięto jedno z okien Pałacu Apostolskiego i umieszczono w nim kopię fresku Matki Kościoła z Bazyliki św. Piotra. Jan Paweł II poświęcił te mozaikę 8 grudnia 1981 r.
Matczyna obecność Maryi w Wieczerniku była potrzebna Apostołom. Jej matczyna opieka jest dziś potrzebna nam wszystkim, którzy odnajdujemy siebie w osobie umiłowanego Ucznia, stojącego obok Niej pod krzyżem Zbawiciela. Wpatrując się w postać Maryi – Matki Kościoła prośmy dziś w intencji wszystkich ochrzczonych, w intencji wszystkich Jej dzieci.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa:
„Najpokorniejsze i najszlachetniejsze Serce Maryi zawsze jest pełne wdzięczności ku Panu Bogu, co ujawnia w gorących modlitwach. W hymnie Magnificat, obok uwielbiania wielkości Pana Boga, odnajdujemy serdeczne, z głębi duszy płynące, podziękowanie. Najświętsza Maryja Panna żywo odczuwa ogrom swego powołania, ma świadomość niezwykłych darów Bożych, które otrzymała. Nie zamyka bynajmniej oczu na przeogromne bogactwa Łaski” (Łk 1,45)” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Kościoła,                          módl się za nami.
Matko Zbawiciela,
Wspomożenie wiernych,
Królowo Apostołów,
Królowo Polski,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...
- O potrzebne łaski Boże dla Patrycji, z okazji jutrzejszych urodzin.
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, uratuj Twą modlitwą walczącego z nowotworem Łukasza.
- O Boże błogosławieństwo dla pewnego młodego człowieka.
- W intencji Kasi, o znalezienie dobrej pracy.
- Biskupie Piotrze, wzorze dla księży - ratuj kapłaństwo naszego przyjaciela, młodego księdza...
- O radość w Niebie dla Kasi.
- O łaskę Nieba dla śp. Michała.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię, uproś, pełny powrót do zdrowia dla Konrada.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, przywróć miłość i zgodę w małżeństwie Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę. Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski


Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: „Święci wołają o świętość” – dwugłos (WEJDŹ).
2) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Jako synowie Kościoła i wspólnej Ojczyzny nie opuścimy Ojca Świętego” (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Jak przecenne są te dary! (WEJDŹ).
4) Majówka ze Sługą Bożym – 16 V (WEJDŹ).
5) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Przeżycia nie dadzą się wypowiedzieć..." (WEJDŹ).
6) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Klęczał w zakątku przy żelaznej bramie za ustawionymi krzesłami…” (WEJDŹ).
7) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
8) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
9) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
10) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
11) Myśli na dziś (WEJDŹ).
12) Dziękujemy! (WEJDŹ).
13) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń