Majówka ze Sługą Bożym – 19 V


 

Matka Boża Kalwaryjska – Kalwaria ZebrzydowskaKrótkie rozważanie:
Maryja została prawdziwie Bogarodzicą, Matką Boga-Człowieka. Jak każda matka swe dziecię, podobnie Najświętsza Maryja Panna nosiła Syna Bożego w swym łonie, na świat Go wydała, karmiła mlekiem swych piersi, pielęgnowała Go, broniła przed niebezpieczeństwem, otaczała troską w życiu codziennym. Ona jedna spośród milionów ludzi ma pełne prawo mówić do Jezusa: – Synu mój! Ona w zaciszu nazaretańskiego domu razem ze św. Józefem wydaje Bogu-Człowiekowi polecenia, rozkazy. A Pan Jezus z uległością je wypełnia. Nic przeto dziwnego, że Maryja odbiera cześć, jaka przysługuje Matce Syna Bożego. […] Kościół święty od najdawniejszych czasów darzy Przeczystą Matkę Bożą szczególną, przewyższającą cześć, jaką oddajemy Aniołom i świętym. […] Czciciele Maryi, zwłaszcza wy, którzy jesteście zrzeszeni w Kółkach Różańcowych, macie w dobie dzisiejszej zaszczytne zadanie przyśpieszenia kornymi modłami godziny triumfu Maryi i sprawy Królestwa Bożego. […] Z wielką czcią weźmy do rąk twarde ziarna różańcowe, w duchu wiary je przesuwajmy, a usta nasze z obfitości serca, wezbranego miłością ku Maryi, niechaj śpiewają ku Jej czci nowy hymn uwielbienia, wypowiadany w prostych, a porywających słowach Pozdrowienia Anielskiego. Te słowa głoszą nam niezrównany majestat Przenajświętszej Matki Bożej: Jej wielkość, świętość, potęgę wstawiennictwa. […] Nie doznamy zawodu. Pani i Królowa nasza, Matka Syna Bożego, miłosierne oczy swe zwróci na nas, okaże nam swe zmiłowanie”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 265-266
Maryja, z woli Bożej, została Matką Zbawiciela. Bóg obdarzył ją największym Skarbem - swoim Synem, Jezusem Chrystusem. Wzrastał w domu Maryi i Józefa. Ileż rozmów z Maryją wpisało się w lata życia Jezusa w Nazarecie! Jak wielka więź miłości łączyła Matkę z Synem! Życie nasze powinno być ciągłym pogłębianiem miłości do Boga. Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski widział w Maryi wspaniałą Przewodniczkę po drogach życia i doskonalenia miłości do Boga i ludzi. W sytuacjach trudnych, dramatycznych, gdy po ludzku ciężko było szukać rozwiązania, on mówił: „Dziewica Wspomożycielka ostatecznie zwycięży!”. Oddając cześć Matce Bożej Kalwaryjskiej wspomnijmy na te słowa Sługi Bożego i z nadzieją wołajmy dziś do Niej.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Dźwigania krzyża na Kalwarię:
„Przykład Maryi, wiernej Bogu wśród cierpień, stanowi niezawodny drogowskaz, jak wykorzystać krzyże, jakie nas uciskają. We wszystkich czasach nie brakuje dusz, które odważnie podążają za tym drogowskazem” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko najmilsza,              módl się za nami.
Bramo niebieska,
Ucieczko grzesznych,
Królowo Proroków,
Królowo wniebowzięta,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- o łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- W intencji Kasi, o znalezienie dobrej pracy.
- Biskupie Piotrze, wzorze dla księży - ratuj kapłaństwo naszego przyjaciela, młodego księdza...
- O radość w Niebie dla Kasi.
- O łaskę Nieba dla śp. Michała.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię, uproś, pełny powrót do zdrowia dla Konrada.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, przywróć miłość i zgodę w małżeństwie Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę. Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Tamto publiczne i znamienne podziękowanie (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 17 V (WEJDŹ).
3) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: „Święci wołają o świętość” – dwugłos (WEJDŹ).
4) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Jako synowie Kościoła i wspólnej Ojczyzny nie opuścimy Ojca Świętego” (WEJDŹ).
5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Jak przecenne są te dary! (WEJDŹ).
6) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Przeżycia nie dadzą się wypowiedzieć..." (WEJDŹ).
7) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Klęczał w zakątku przy żelaznej bramie za ustawionymi krzesłami…” (WEJDŹ).
8) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
9) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
10) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
11) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
12) Myśli na dziś (WEJDŹ).
13) Dziękujemy! (WEJDŹ).
14) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń