Majówka ze Sługą Bożym – 2 V


 

Matka Boża Ostrobramska – Skarżysko-Kamienna


Krótkie rozważanie:
Spośród wielu tytułów i nazw, jakie nadajemy Najświętszej Maryi Pannie, najmilej dla naszego ucha i serca brzmi wezwanie: Matka Miłosierdzia. […] Jak we wszystkich cnotach, podobnie i w miłosierdziu Matka Najświętsza jest uderzająco podobna do Pana Jezusa. I Ona śpieszy z pomocą nieszczęśliwym. […] Tego tytułu Maryja nie zdobywa tylko jednym, czy drugim czynem poświęcenia dla bliźnich. Miłosierdzie Matki Najświętszej splata się nierozerwalnie z codziennym życiem, jakie prowadzi na ziemi. Zna dokładnie z własnego doświadczenia cienie i niedole ludzkiego żywota. Stąpa po twardej i ciernistej ścieżynie udręk, przykrości, cierpienia. Wie, czym jest cichy jęk zranionego serca. Zna gorycz łez, wylewanych w dniach ciężkiej żałoby, lub doznanej krzywdy. Na Kalwarii wśród niewypowiedzianych katuszy serca została ogłoszona Matką wszystkich ludzi: «Oto Matka twoja» (J 19,27). Inaczej pojąć Jej nie możemy, tylko jako Matkę Miłosierdzia. Bo jeśli ziemska matka żywo odczuwa każde cierpienie dziecka swego i wiele umie mu przebaczyć, to cóż powiedzieć o Najszlachetniejszej, Najświętszej z matek?”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
Kółko Różańcowe 40(1949), s. 321-322
Matka Boża na obrazie Ostrobramskim nie trzyma na ręku Chrystusa. To Matka oczekująca na Jego narodziny. Maryja, która w Nazarecie zgodziła się i z miłością przyjęła Bożą wolę. Maryja, to Niewiasta obleczona w słońce, z księżycem pod stopami i z wieńcem gwiazd wokół głowy – tak, jak w opisie z Księgi Apokalipsy. Spisywał ją św. Jan, umiłowany uczeń Chrystusa, który pod krzyżem został oddany w opiekę Matce Bożej, a później wziął Ją do siebie. Ona jest Bramą niebios – wiodącą do Chrystusa. Dlatego też oddajemy cześć Matce Bożej, a wraz z nią uwielbiamy Chrystusa – Boga i Zbawiciela.
Odpowiadając zaś na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie:
„Od wczesnego dzieciństwa Maryja karmiła swój umysł nauką Pisma Bożego, poznawała drogi Pańskie, wnikała w plany Bożej Mądrości, czuła się dobrze w nadprzyrodzonym świecie, poufnie obcowała z Ojcem Najlepszym i tęskniła wraz z całą ludzkością za przyjściem Zbawiciela na ziemię. W dniu Zwiastowania rozszerzają się horyzonty wiary Maryi. Słyszy od Anioła, że to Ona ma być zapowiedzianą przed wiekami Dziewicą, która pocznie i porodzi Syna, noszącego charakterystyczne imię Emmanuel - Bóg z nami. Dzięki Niej wypełni się obietnica Boża. Syn Najwyższego zstąpi z nieba na ziemię przyjmując prawdziwe i pełne człowieczeńśtwo” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Święta Maryjo,                 módl się za nami.
Święta Boża Rodzicielko,
Matko Miłosierdzia,  
Gwiazdo zaranna,
Uzdrowienie Chorych,        

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- Proszę o opiekę i obecność Pana Jezusa i Matki Bożej w moim życiu Bóg zapłać za modlitwę.
- Proszę, wraz z mężem, o modlitwę za nas: o łaskę upragnionego potomstwa. Proszę z całego serca. Prosimy o cud, abyśmy mogli zostać rodzicami. Bóg zapłać.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz o uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej… Chyba tylko cud może mnie ocalić… Jezu, ufam Tobie! Jezu, ty się tym zajmij! Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku…
- Proszę o modlitwę o nawrócenie Cezarego. Niech Matka Boża wyprosi mu łaskę wiary i powrotu do Kościoła.
- Proszę o uzdrowienie Kasi. Matko Boża, uproś jej łaskę upragnionego zdrowia i pokonania choroby nowotworowej.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 1 V (WEJDŹ).
3) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
4) Maj – miesiąc Matki Bożej! (WEJDŹ).
5) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
6) Zapraszamy na „Majówkę ze Sługą Bożym”! (WEJDŹ).
7) Myśli na dziś (WEJDŹ).
8) Dziękujemy! (WEJDŹ).
9) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).
10) Prosimy, dołącz do modlitwy w intencji chorego (WEJDŹ).
11) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Czy w domu Waszym znajduje się Pismo Święte? (WEJDŹ).
12) Sobotni promień słońca – nasza modlitwa do Matki Bożej w czasie epidemii koronawirusa (WEJDŹ).

3 komentarze:

  1. Go proszę o modlitwę w intencji mojego uzdrowienia z wiadomej Bogu ciężkiej choroby i wszystkich fizycznych dolegliwości i o łaskę dalszego życia. Jest już naprawdę źle i chyba tylko cud może mnie uratować...

    OdpowiedzUsuń
  2. Matko Boża, uproś cud nawrócenia Cezarego. Potężna jest siła Twej modlitwy. Uproś przemianę jego serca!

    OdpowiedzUsuń
  3. Matko Miłosierdzia, spójrz na Kasię; zobacz, jak cierpi zmagając się z chorobą nowotworową. Uratuj jej życie! Jest potrzebna mężowi i dzieciom. Pomóż, Matko Boża - Pan Jezus niczego Tobie nie odmówi...

    OdpowiedzUsuń