Majówka ze Sługą Bożym – 20 V


 

Matka Boża Loretańska – Loretto
Krótkie rozważanie:
Widzimy Ją w otoczeniu pierwszych kapłanów Chrystusowych, Apostołów, gdy wespół z nimi pośród gorących modłów oczekuje w Wieczerniku na Zesłanie Ducha Świętego (Dz 1,14). Pismo święte nie podaje nam bliższych szczegółów o roli, jaką Maryja spełniała w pracy Apostołów. Łatwo jednak możemy się domyśleć, jak wielką była ostoją w trudach pasterskich podejmowanych przez św. Jana, św. Piotra, pierwszego papieża, oraz przez innych Apostołów. Od Niej Apostołowie czerpali wiadomości o życiu Chrystusa Pana z okresu Jego dziecięcych i młodzieńczych lat. Ona udzielała im dobrych rad w chwilach wątpliwości. Ona cieszyła Apostołów w godzinach strapień i ucisku. Ona towarzyszyła ich wysiłkom i trudom modlitwami, jakie zanosiła przed tron Boży”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 41(1951), s. 346
Maryja – Oblubienica Ducha Świętego modli się wraz z nami i modli się za nas. Już w Nazarecie Duch Święty zstąpił na Nią. Całe swe życie wędrowała w mocy Ducha. Po Wniebowstąpieniu trwała na modlitwie młodego Kościoła oczekującego na spełnienie się obietnicy danej przez Chrystusa. Może bez Jej obecności i modlitwy Apostołowie – jeszcze przecież wciąż wystraszeni – nie wytrzymaliby w Wieczerniku? Wpatrując się w Jej postać z Loretto, nad którą umieszczono wyobrażenie Ducha Uświęciciela, módlmy się dziś o dary Ducha Świętego dla Kościoła i świata, jak też dla nas samych.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zesłania Ducha Świętego:
„Maryja występuje względem Apostołów jako ich mistrzyni modlitwy. Wszak Matka Najświętsza przewodniczy podczas modlitw w Wieczerniku przed Zesłaniem Ducha Świętego, a zarazem uczy, jak należy oderwać myśli od tego wszystkiego, co rozprasza, aby bez przeszkody zjednoczyć się z Panem Bogiem. Szczęśliwi Apostołowie, że mieli tak wspaniały wzór modlitwy przed oczyma” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko łaski Bożej,                       módl się za nami.
Panno wierna,
Przybytku Ducha Świętego,
Różo duchowna,
Królowo Wszystkich Świętych,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Biskupie Piotrze Gołębiowski proszę Cię o święcenia prezbiteratu i granatowy habit wedle wzoru habitu św. Rafaëla Arnáiz Barón OCSO.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- W intencji Kasi, o znalezienie dobrej pracy.
- Biskupie Piotrze, wzorze dla księży - ratuj kapłaństwo naszego przyjaciela, młodego księdza...
- O radość w Niebie dla Kasi.
- O łaskę Nieba dla śp. Michała.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, prosimy Cię, uproś, pełny powrót do zdrowia dla Konrada.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, przywróć miłość i zgodę w małżeństwie Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).


Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

  

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowskiZapraszamy, zobacz też ostatnie posty:


1) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papieska serdeczna prośba (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 19 V (WEJDŹ).
3) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Tamto publiczne i znamienne podziękowanie! (WEJDŹ).
4) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: „Święci wołają o świętość” – dwugłos (WEJDŹ).
5) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Jako synowie Kościoła i wspólnej Ojczyzny nie opuścimy Ojca Świętego” (WEJDŹ).
6) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Jak przecenne są te dary! (WEJDŹ).
7) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Przeżycia nie dadzą się wypowiedzieć..." (WEJDŹ).
8) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Klęczał w zakątku przy żelaznej bramie za ustawionymi krzesłami…” (WEJDŹ).
9) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
10) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
11) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
12) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
13) Myśli na dziś (WEJDŹ).
14) Dziękujemy! (WEJDŹ).
15) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń