Majówka ze Sługą Bożym – 22 V

Fot. s. Aleksandra Nowak

Matka Boża Niepokalana – MariówkaKrótkie rozważanie:
Dla milionów i miliardów ludzi początek życia łączy się z twardą niewolą pod panowaniem szatana i grzechu. Najświętsza Maryja Panna, na mocy szczególnego przywileju Bożego stanowi wyjątek. Na progu swego życia odnosi zupełne zwycięstwo nad potęgami kłamstwa i złości. Szatan ani przez chwilę nie ma nad Nią władzy. Grzech w niczym nie przyćmił piękności duszy Maryi. Kto wypowie, w jak niezwykłych blaskach Bożej Mądrości, Potęgi i Miłości dokonało się zwycięstwo Niepokalanej Dziewicy? Trzeba wniknąć w tajniki Jej duszy przeczystej, tak hojnie wyposażonej w nadprzyrodzone dary przez Najwyższego Pana. «Pełna łaski» – jak przystało na przyszłą Bożą Rodzicielkę, Oblubienica Ducha Świętego przyodziana w szaty zbawienia i ubiór sprawiedliwości, ozdobiona kosztownymi klejnotami łask Bożych. Niewiasta obleczona w słońce nieskończonej miłości Bożej ściera w proch moc szatańską, zwycięża. Zwycięstwo Niepokalanej jest zapowiedzią dalszego triumfu prawdy nad kłamstwem, dobrego nad złem, sprawiedliwości nas nieprawością, miłości nad samolubstwem. Ile razy to zwycięstwo ponawia się na terenie duszy ludzkiej? Pomyśl, ile razy w twojej duszy miłość Boża zwyciężyła powiew szatańskiej złości? Wspomnij na godzinę Chrztu świętego, gdy z «syna gniewu» stałeś się dzieckiem Bożym, żywą świątynią Ducha Świętego, dziedzicem Królestwa niebieskiego. Wspomnij na godzinę łaski nawrócenia, gdy po udrękach i poniżeniu marnotrawnego syna postanowiłeś wrócić do przytulnego domu Ojca. I tym razem przy twardej kratce konfesjonału zwyciężyła w tobie wypróbowana broń Niepokalanej Dziewicy: miłość Boża. Ale to – nie wszystko. Zwycięstwo Niepokalanej Dziewicy ponawia się codziennie w Twym sercu, ile razy wsparty Bożą mocą, opierasz się poruszeniom pychy, chciwości, lenistwa, samolubstwa, aby coraz wyżej i wyżej wspinać się na szczyty oddania się całopalnego Panu Bogu i bliźnim z najczystszej miłości za cenę poświęcenia samego siebie. Co za piękny, porywający urokiem świat, ukryty we wnętrzu duszy, to ciągłe dążenie w górę śladami Niepokalanej Matki! Zwycięstwo naprawdę godne pożądania i wysiłku!”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 38(1947), s. 242-243
Wpatrujemy się dzisiaj w Niepokalaną Matkę Boga, by zachwycić się na nowo Jej świętością, ale także by uczyć się od Niej życia wiarą, nadzieją i miłością. Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski zachęca nas dzisiaj do praktykowania w różnych momentach naszego życia i każdego dnia „Zwycięstwa Maryi”. Bez wątpienia najwspanialszym prezentem dla Matki Bożej będzie naśladowanie Jej. Już dzisiaj ofiaruj Maryi swe zwycięstwo nad grzechami, wadami i zaniedbaniami. Każde zwycięstwo będzie Jej bardzo miłe. Prośmy o siłę i Jej pomoc w naszym codziennym „wspinaniu się na szczyty oddania się całopalnego Panu Bogu i bliźnim”.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Dźwigania krzyża na Kalwarię:
„Przykład Maryi, wiernej Bogu wśród cierpień, stanowi niezawodny drogowskaz, jak wykorzystać krzyże, jakie nas uciskają. We wszystkich czasach nie brakuje dusz, które odważnie podążają za tym drogowskazem” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko nieskalana,                                           módl się za nami.
Przybytku chwalebny,
Gwiazdo zaranna,
Królowo Dziewic,
Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- W intencji ks. bp. Pawła Sochy – w rocznicę święceń kapłańskich.
- O łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, tak bardzo się boję... Proszę, wyproś mi łaskę wielkiej ufności, że Pan Bóg jest silniejszy od wszystkiego i wszystkich. Ja to wiem, ale chcę przestać się bać. Nie chce chodzić "z podciętymi skrzydłami"... Pragnę służyć Bogu ze wszystkich sił, całym sobą. Proszę, Sługo Boży, módl się za mnie...
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Biskupie Piotrze, wspieraj z nieba swą pomocą ks. Piotra.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, pomóż uratować małżeństwo Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: O tym, jak papież podsumował represje komunistów wobec biskupa (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 21 V (WEJDŹ).
3) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Wspomnienie wywołujące papieskie wzruszenie (WEJDŹ).
4) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papieska serdeczna prośba (WEJDŹ).
5) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Tamto publiczne i znamienne podziękowanie! (WEJDŹ).
6) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: „Święci wołają o świętość” – dwugłos (WEJDŹ).
7) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Jako synowie Kościoła i wspólnej Ojczyzny nie opuścimy Ojca Świętego” (WEJDŹ).
8) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Jak przecenne są te dary! (WEJDŹ).
9) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Przeżycia nie dadzą się wypowiedzieć..." (WEJDŹ).
10) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Klęczał w zakątku przy żelaznej bramie za ustawionymi krzesłami…” (WEJDŹ).
11) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
12) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
 

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń