Majówka ze Sługą Bożym – 24 V


 

Matka Boża Pocieszenia – BłotnicaKrótkie rozważanie:
Macierzyńską łaskawość i dobroć Maryi odczuwamy w naszej Błotnicy. Przed stuleciami Maryja wybrała to ustronne miejsce, aby przebywać wśród swoich dzieci i otaczać je troskliwą opieką. Obraz Matki Bożej Pocieszenia, jak stwierdzają znawcy, został namalowany na desce w 14, a najpóźniej w 15 wieku, liczy przeto ponad 500 lat i sięga początków parafii. W swej treści jest wzruszający i rzewny. Przedstawia On Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus, które w jednej ręce trzyma księgę mądrości Bożej, a drugą ręką uniesioną w górę błogosławi. Oblicze Maryi pełne powagi, dobroci i wdzięku nachylone ku Bożemu Dziecięciu zdaje się mówić: «Synu, przebacz, błogosław Swemu ludowi». […] Jak za dawnych lat, podobnie obecnie […], śpieszą pątnicy do stóp Pani Ziemi Radomskiej, aby Matce Bożej Pocieszenia składać synowskie hołdy czci, miłości, zaufania i czerpać siły, potrzebne w codziennym trudzie. Przybywają chorzy, szczególnie wrażliwi na pociechę matczyną. Przesuwają się w stanowych pielgrzymkach: ojcowie, matki, młodzież męska i żeńska, aby uprosić ratunek dla zagrożonej rodziny. Wszak Matka Pocieszenia jest nadzieją dzisiejszej rodziny”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
Maria spes nostra, s. 196-197
Po Wniebowstąpieniu uczniowie Chrystusa pozostali z Matką Bożą. Trwali z Nią na modlitwie oczekując spełnienia obietnicy Chrystusa, że otrzymają Ducha Świętego. Matka Boża towarzyszy i nam. Przychodzi nam z pomocą w tak wielu pokomplikowanych sytuacjach człowieczego losu. Wspiera nas swoją modlitwą i pomaga nam swoim przykładem. Obraz Matki Bożej Pocieszenia z Błotnicy był szczególnie bliski Słudze Bożemu bp. Piotrowi Gołębiowskiemu. Przyszedł na świat w pobliskim Jedlińsku, wzrastał w blasku Błotnickiego Sanktuarium, często tam pielgrzymując. Jako dorastający chłopak został on cudownie uzdrowiony za przyczyną Matki Bożej czczonej w tym właśnie Obrazie. Do końca życia zachował dla Niej ogromną wdzięczność. Dziś z wdzięcznością za piękne życie Sługi Bożego, dla którego Maryja zawsze była Nadzieją, prośmy Matkę Pocieszenia o pomoc w drodze ku Chrystusowi, który wstąpił do Nieba.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa:
„Maryja najlepiej nas przygotuje na drugie przyjście Jezusa, już jako sprawiedliwego Sędziego. Kto po Panu Bogu kocha nas więcej od Matki Najświętszej? Kto goręcej pragnie naszego szczęścia? Kto poza Jezusem usilniej i skuteczniej prosi za nami Ojca Niebieskiego? W Maryi mamy najpewniejszą ostoję wytrwania” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Zbawiciela,                       módl się za nami.
Panno wierna,
Pocieszycielko strapionych,
Wspomożenie wiernych,
Królowo wniebowzięta,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Sługo Boży biskupie Piotrze, wstawiaj się za Iloną i Marcinem, którzy obchodzą dziś 6. rocznicę swego ślubu.
- Sługo Boży biskupie Piotrze, wyproś dary Ducha Świętego człowiekowi, któremu tak wiele zawdzięczam.
- O miłosierdzie Boże dla mnie.
- O łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, pomóż uratować małżeństwo Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski


Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chwilami się wydaje, że Zbawiciel opuścił swą Oblubienicę (WEJDŹ).
2) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Biskup „otaczany wdzięczną pamięcią oraz czcią kapłanów i wiernych” (WEJDŹ).
3) Majówka ze Sługą Bożym – 23 V (WEJDŹ).
4) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Był tuż obok, w czasie wołania o Ducha Świętego (WEJDŹ).
5) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: O tym, jak papież podsumował represje komunistów wobec biskupa  (WEJDŹ).
6) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Wspomnienie wywołujące papieskie wzruszenie (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń