Majówka ze Sługą Bożym – 26 V


 

Matka Boża Bolesna – JastrząbKrótkie rozważanie:
Szlachetne dziecko zawsze kocha matkę, ale w pewnych chwilach ujawnia tę miłość żywiej, czulej, goręcej. Podobnie gorliwy czciciel Maryi: w maju, miesiącu wiosny, kwiecia, radosnego śpiewu ptasząt, pragnie złożyć serdeczniejszy hołd uwielbienia swej Pani i Królowej. Znane w ciągu wieków słowa modlitw, pieśni, hymnów maryjnych drgają w tym miesiącu na ustach naszych świeżą nutą  synowskiego przywiązania do Matki Najświętszej. […] Syn Boga żywego pragnął mieć matkę na ziemi. Wybrał pokorną Dziewicę z Nazaretu, by z Niej wziąć ciało. I szczodrze obsypał swą Matkę przywilejami”.
„Jak całe życie Chrystusa Pana było jednym krzyżem i męczeństwem, podobnie na całe życie Maryi padł cień krzyża i blask męczeństwa, bo Maryi od Jezusa odłączyć niepodobna. Do szczytu Jej cierpienia doszły tam, gdzie nastąpił szczyt ofiary Jezusa Chrystusa na Kalwarii: «Stała obok krzyża Jezusowego Matka Jego» (J 19,25). Tam razem z Jezusem składa wielką i świętą ofiarę z tego, co dla Niej najdroższe. Tam razem z Jezusem zdobywa dla nas prawo  do wszystkich łask Bożych. Tam została ogłoszona przez Jezusa Matką wszystkich ludzi: «Oto Matka twoja» (J 19,27)”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 43(1952), s. 129; 38(1947), s. 9
W Dniu Matki wspominamy ten dzień, gdy Maryja pod krzyżem została ogłoszona Matką nas wszystkich. Dostrzegamy siebie w tamtej biblijnej scenie. Z wdzięcznością wpatrujemy się w Chrystusa, który dał nam Matkę. W tamtych dramatycznych chwilach Golgoty myślał o każdym z nas, spojrzał na nas i zwrócił się do nas ze słowami tego wzruszającego testamentu „Oto Matka twoja”. Umiłowany uczeń Pana, stojący obok Maryi pod krzyżem Chrystusa, wziął Matkę do siebie. I to jest zadanie dla nas – na dziś i na każdy dzień! Uczyńmy wszystko, by Matka Boża czuła się dobrze w domu naszych serc! Niech w Dniu Matki nie zabraknie skierowania naszych myśli do Matki Boga i ludzi. Wpatrując się w Jej piękne Oblicze z cudownego jastrzębskiego wizerunku, módlmy się do Niej z dziecięcą wdzięcznością.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa:
„Najbliżej Krzyża Jezusa stanęła Matka Jego, wielka Wynagrodzicielka wraz z Nim za wszystkie wykroczenia swych dzieci duchowych. Ukrzyżowany Jezus i Jego Bolesna Matka nie są osamotnieni. Towarzyszy Im wielka rzesza ludzi uczestniczących w zbawczym dziele zadośćuczynienia. I my stańmy pod krzyżem Jezusa, przy Niepokalanym Sercu Maryi w duchu zadośćuczynienia za grzechy” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Święta Maryjo,                            módl się za nami.
Matko Zbawiciela,
Przybytku Ducha Świętego,
Pocieszycielko Strapionych,
Królowo rodzin,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- Za wszystkie Mamy: dla żyjących o Boże Błogosławieństwo i potrzebne Łaski, a dla tych, Które odeszły o radość życia wiecznego.
- Sługo Boży, który byłeś wychowawcą i ojcem kapłanów, proszę Cię niech księża obchodzący dziś swe rocznice święceń kapłańskich będą kapłanami na wzór Serca Jezusowego.
- Sługo Boży biskupie Piotrze, wstawiaj się za Anią i Michałem, którzy obchodzą dziś 8. rocznicę swego ślubu.
- Sługo Boży biskupie Piotrze, proszę o łaskę zdrowia dla chorego Taty naszego kolegi – o. Łukasza. Wspieraj też o. Łukasza w jego podróży do Polski.
- Proszę o modlitwę o wieczne szczęście dla mojej śp. Mamy.
- O miłosierdzie Boże dla mnie.
- O łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- O potrzebne siły dla Łukasza.
- Sługo Boży, wyproś łaskę jak najlepszego przygotowania się do święceń kapłańskich diakonom przezywającym teraz rekolekcje. Wspieraj ich też swą modlitwą, by byli świętymi księżmi.
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, pomóż uratować małżeństwo Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

1) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papieskie wspomnienie biskupa – „dobrego Pasterza” (WEJDŹ).
2) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papież błogosławiący epitafium (WEJDŹ).
3) Majówka ze Sługą Bożym – 25 V (WEJDŹ).
4) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chwilami się wydaje, że Zbawiciel opuścił swą Oblubienicę (WEJDŹ).
5) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Biskup „otaczany wdzięczną pamięcią oraz czcią kapłanów i wiernych” (WEJDŹ).
6) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Był tuż obok, w czasie wołania o Ducha Świętego (WEJDŹ).
7) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: O tym, jak papież podsumował represje komunistów wobec biskupa  (WEJDŹ).
8) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Wspomnienie wywołujące papieskie wzruszenie (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń