Majówka ze Sługą Bożym – 3 V

(Fot. Ks. Stanisław Piekielnik)

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski – Jasna Góra


Krótkie rozważanie:
„Jak Jezus Chrystus jest Odkupicielem i Królem wszystkich ludzi, podobnie Jego Przeczysta Matka jest Panią i Królową całej ludzkości. […] Nasz naród polski w szczególny sposób błogosławi imię Maryi, jako swojej Królowej. […] Po imieniu Jezus, Jej imię stało się najmilsze, najdroższe, najświętsze w mowie polskiej. Najstarsze świątynie […] zostały poświęcone chwale Maryi. Jako pierwszy hymn narodowy, śpiewany przez hufce rycerstwa polskiego, rozbrzmiewa maryjna pieśń: «Bogarodzica Dziewica». Nabożeństwo do Matki Bożej przeszło w krew narodu naszego, ogarnęło wszystkie warstwy społeczeństwa. Dzieje naszego narodu splotły się nierozerwalnie z imieniem Maryi, jak dwa złote ogniwa. Radosne i smutne wydarzenia zbliżają nasz naród do Maryi, potęgując w polskich sercach wzrost czci, zaufania i miłości do Niebiańskiej Królowej. […] Maryja wiernie dochowa swych obietnic, jak je już tyle razy spełniła. Chodzi o nas, abyśmy nie złamali złożonych przyrzeczeń”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
Kółko Różańcowe 39(1948), s. 134-135
Pielgrzymujemy dziś do tronu Królowej Polski – Ona jest naszą Matką i Królową. Wielokrotnie zawierzaliśmy Jej naszą przyszłość i odnawialiśmy składane przed laty śluby. Pomyślmy dziś z wdzięcznością o Jej obecności przy nas, w dziejach Polski i w naszych indywidualnych biografiach.
Odpowiadając zaś na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Ukoronowania Matki Bożej na Królową nieba i ziemi.
„Pragniemy, aby Maryja była naszą Gwiazdą – Przewodniczką. Pragniemy przede wszystkim, aby stała się nam otwartą bramą do nieba. Ile razy Maryja spełniła tę niezwykłą rolę doprowadzania dusz do Pana Boga? Jak olbrzymia rzesza wiernych znalazła pełnię szczęścia w Panu Bogu, dzięki Maryi! Dla ilu dusz Matka Odkupiciela stała się ukojeniem na ziemi i otwartą bramą niebios!” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Chrystusowa,         módl się za nami.
Panno wsławiona,
Arko przymierza,     
Królowo pokoju,
Królowo Polski,          
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Przez wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra proszę o łaskę upragnionego potomstwa dla moich Przyjaciół.
- Proszę o modlitwę w intencji mojego uzdrowienia z wiadomej Bogu ciężkiej choroby i wszystkich fizycznych dolegliwości i o łaskę dalszego życia. Jest już naprawdę źle i chyba tylko cud może mnie uratować...
- Matko Boża, uproś cud nawrócenia Cezarego. Potężna jest siła Twej modlitwy. Uproś przemianę jego serca!
- Matko Miłosierdzia, spójrz na Kasię; zobacz, jak cierpi zmagając się z chorobą nowotworową. Uratuj jej życie! Jest potrzebna mężowi i dzieciom. Pomóż, Matko Boża – Pan Jezus niczego Tobie nie odmówi...
- Matko Boża, uproś wszelkie łaski siostrze Marii, prezentce.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
- O święte i liczne powołania do służby Bożej w kapłaństwie i w życiu zakonnym.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 2 V (WEJDŹ).
3) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
4) Majówka ze Sługą Bożym – 1 V (WEJDŹ).
5) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
6) Maj – miesiąc Matki Bożej! (WEJDŹ).
7) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
8) Zapraszamy na „Majówkę ze Sługą Bożym”! (WEJDŹ).
9) Myśli na dziś (WEJDŹ).
10) Dziękujemy! (WEJDŹ).
11) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).
12) Prosimy, dołącz do modlitwy w intencji chorego (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...

    OdpowiedzUsuń