Majówka ze Sługą Bożym – 30 VOblubienica Ducha Świętego – Ogrody WatykańskieRozważanie:
[…] Będziemy przeżywali w liturgii uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów zebranych w Wieczerniku pod opieką Najświętszej Maryi Panny. Nie tylko wspominać będziemy minione wydarzenie widzialnego przyjścia Ducha Świętego wśród wichru gwałtownego w znaku ognistych języków, lecz spodziewamy się nowego wylewu łask i darów Ducha Świętego w sercach naszych i w całym Kościele Chrystusowym. […] Wy zaś, umiłowani Bracia i Siostry, jednoczcie się w swych świątyniach w tej wspólnej i gorącej modlitwie o nowe Zesłanie Ducha Świętego ku pojednaniu naszemu z Panem Bogiem i z bliźnimi. […] Za przykładem Apostołów trwajmy jednomyślnie na modlitwie z Maryją, Matką Jezusa Chrystusa i Kościoła, oczekując bogactwa darów Ducha Świętego”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
Maria spes nostra, s. 149-150
Maryja – Oblubienica Ducha Świętego przewodzi dziś modlitwie całego Kościoła o dary Ducha Pocieszyciela. Już w Nazarecie Duch Święty zstąpił na Nią. Całe swe życie wędrowała w mocy Ducha. Po Wniebowstąpieniu trwała na modlitwie młodego Kościoła oczekującego na spełnienie się obietnicy danej przez Chrystusa. Może bez Jej obecności i modlitwy Apostołowie – jeszcze przecież wciąż wystraszeni – nie wytrzymaliby w Wieczerniku? I dziś Maryja przewodzi naszemu wołaniu: „Przyjdź, Duchu Święty!”. Wpatrując się w Jej wizerunek – Oblubienicy Ducha Świętego, prośmy Ją z ufnością, by wypraszała nam dary i łaski Ducha Pocieszyciela.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie:
„Hasło swego życia wypowiada Maryja w dniu Zwiastowania: «Oto służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego» (Łk 1,38). W tych słowach drga najgłębsza Miłość, pełna oddania się Panu Bogu bez żadnych wahań, ograniczeń, zastrzeżeń” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Kościoła,                          módl się za nami.
Panno wierna,
Przybytku Ducha Świętego,
Różo duchowna,
Królowo Apostołów,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Sługo Boży, który byłeś wychowawcą i ojcem kapłanów, proszę Cię niech księża obchodzący dziś swe rocznice święceń kapłańskich będą kapłanami na wzór Serca Jezusowego.
- O miłosierdzie Boże dla mnie.
- Sługo Boży biskupie Piotrze, dziękuję za to, że od lat mnie wspomagasz Twą pomocą. Proszę, módl się wciąż za mną, zwłaszcza wtedy, gdy zaczynam się gubić…
- O potrzebne siły dla ks. Wojtka.
- O łaskę zdrowia dla mamy s. Rosarii.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, pomóż uratować małżeństwo Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.
Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Majówka ze Sługą Bożym – 29 V (WEJDŹ).
2) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Co Papież powiedział o bp. Piotrze odwiedzającym go księżom? (WEJDŹ).
3) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papieskie wspomnienie biskupa – „dobrego Pasterza” (WEJDŹ).
4) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papież błogosławiący epitafium (WEJDŹ).
5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chwilami się wydaje, że Zbawiciel opuścił swą Oblubienicę (WEJDŹ).
6) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Biskup „otaczany wdzięczną pamięcią oraz czcią kapłanów i wiernych” (WEJDŹ).
7) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Był tuż obok, w czasie wołania o Ducha Świętego (WEJDŹ).
8) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: O tym, jak papież podsumował represje komunistów wobec biskupa  (WEJDŹ).
9) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Wspomnienie wywołujące papieskie wzruszenie (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń