Majówka ze Sługą Bożym – 31 V

Fot. Ks. Mariusz Kołodziej

 

Matka Boża Cierpliwie Słuchająca – RokitnoRozważanie:
Najświętsza Maryja miała żywe odczucie darów niebiańskich, którymi szczodrze obsypała Ją ręka Ojca Wszechmocnego. […] Wobec Pana Boga czuła się jak dziecko przy Sercu miłującego i ukochanego Ojca. Przyjaźń Maryi z Panem Bogiem – Miłością Nieskończoną – nie doznała ani na chwilę żadnego uszczerbku. Maryja zawsze – łaski pełna, błogosławiona między niewiastami i wszystkimi ludźmi, umiłowana Córa Boża, żywa świątynia i wybrana Oblubienica Ducha Świętego”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 42(1951), s. 2
Jak wielką łaską są Dary Wieczernika! Apostołowie czuwali wraz z Maryją oczekując na spełnienie się obietnicy Chrystusa. W Wieczerniku Kościoła także i my staliśmy się uczestnikami tego czuwania i Obdarowania. Duch Święty obdarza nas hojnie swymi Darami: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności i pobożności, jak też darem bojaźni Bożej. Po radosnym dniu Pięćdziesiątnicy przyjdzie opuścić gościnny Wieczernik. Zadanie to stanie się potrzebą serca, by – w Mocy Ducha Pocieszyciela – iść i być świadkiem Boga rozkochanego w każdym człowieku. Przewodniczką na drogach świadczenia o miłości Boga jest Maryja – Oblubienica Ducha Pocieszyciela. Wpatrujemy się dziś, w ostatnim dniu maja, z zachwytem w obraz Matki Bożej z Rokitna. Matka Najświętsza przedstawiona jest na nim z odsłoniętym uchem, Jej twarz jest lekko przechylona w lewą stronę, a oczy przymknięte. To obraz Matki Bożej zasłuchanej, cierpliwie słuchającej, gotowej nieustannie pomagać. Obdarzeni darami Ducha Świętego, w tym radosnym dniu, wołajmy do Niej, zawsze wsłuchanej w głos Ducha Pocieszyciela.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zesłania Ducha Świętego:
„Jako Pocieszyciel, Duch Święty podniesie na duchu Apostołów, rozpędzi chmury przygnębienia, nagromadzone w ich sercach, wlewając w nie pokój i prawdziwą radość, nawet wśród udręk i prześladowań, jakich świat nie poskąpi uczniom Pańskim” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Kościoła,                          módl się za nami.
Panno łaskawa,
Przybytku Ducha Świętego,
Domie złoty,
Królowo Apostołów,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- W intencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika i Księdza Biskupa Adama Odzimka w rocznicę święceń kapłańskich.
- Sługo Boży, który byłeś wychowawcą i ojcem kapłanów, proszę Cię niech księża obchodzący dziś swe rocznice święceń kapłańskich będą kapłanami na wzór Serca Jezusowego.
- O miłosierdzie Boże dla mnie.
- Sługo Boży biskupie Piotrze, dziękuję za to, że od lat mnie wspomagasz Twą pomocą. Proszę, módl się wciąż za mną, zwłaszcza wtedy, gdy zaczynam się gubić…
- W intencji nowo wyświęconych księży.
- O zdrowie dla Mirka, przebywającego w szpitalu.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij, bo ja nie mam już nawet nadziei, ani nie widzę dla siebie szans... Tak bardzo się boję... Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Sługo Boży bp. Piotrze, wyproś łaskę nawrócenia człowiekowi, który od lat pluje na Kościół Boży. Niech doświadczy on miłosierdzia Bożego...
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, pomóż uratować małżeństwo Adama…
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Sługo Boży, proszę, wstawiaj się za mną u Miłosiernego Boga.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.Z nadesłanych podziękowań:

„Dziękuję za udaną operację oka mojej Mamy. […] Za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra i nowenny ku niemu wówczas kierowanej wszystko się udało. Mama widzi”.

„Jestem osobiście pewien, że […] zadziałała łaska wyproszona przez Sługę Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Tylko kilka razy w moim życiu czułem wewnętrzną pewność do jakichś faktów i teraz jest tak samo. W Wielką Sobotę widziałem gasnącą osobę, a potem zdarzył się cud”.

Nasza córeczka urodziła się w 100% zdrowa!!! Lekarz, z którym rozmawiałam po porodzie powiedział, że ja chyba dostałam jakaś łaskę”.

Bogu niech będą dzięki!


 
Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski


Powrót do strony głównej - KLIKNIJ 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

1) 1 czerwca rozpoczynamy Nowennę za przyczyną Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego przed jego urodzinami (WEJDŹ).
2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Miłość odrywała Apostołów od ziemi, a wiązała z niebem (WEJDŹ).
3) Majówka ze Sługą Bożym – 30 V (WEJDŹ).
4) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Co Papież powiedział o bp. Piotrze odwiedzającym go księżom? (WEJDŹ).
5) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papieskie wspomnienie biskupa – „dobrego Pasterza” (WEJDŹ).
6) Stulecie urodzin św. Jana Pawła II: Papież błogosławiący epitafium (WEJDŹ).

1 komentarz:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij bo ja nie mam już nawet nadziei ani nie widzę dla siebie szans...Tak bardzo się boję...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń