Majówka ze Sługą Bożym – 4 V


 

Matka Boża Wychowawczyni – Czarna


Krótkie rozważanie:
„Piękny jest Obraz Matki Bożej Czarnieckiej z Dzieciątkiem Jezus piastowanym na lewej ręce. Na obliczu Matki Najświętszej maluje się dobroć i przedziwna słodycz. Głębokie oczy Maryi budzą zaufanie w każdym, kto na nie spogląda. Cała postać tchnie powagą największej po Bogu godności i pociąga miłosierdziem, które nikogo nie odrzuca i nikim nie gardzi. Ona jest Ucieczką grzesznych. Dziecię Jezus trzyma w lewej ręce księgę – znak nieomylnej prawdy i niezmiennych nakazów Bożych. Prawą rączkę podnosi, aby przebaczać i błogosławić tym, którzy z żalem za popełnione grzechy i z ufnością w sercu zwracają się do Najmiłosierniejszego Zbawiciela za pośrednictwem Jego Przeczystej Rodzicielki. […] Chwała Matki Bożej Czarnieckiej nie ustaje, lecz wzrasta. Kroniki parafialne wykazują łaski i dobrodziejstwa otrzymane przed Jej Obrazem. Świadczą o tym składane wota. […] We wszystkich troskach uciekajmy się z ufnością o pomoc do Przeczystej Bożej Rodzicielki, a przede wszystkim w sprawach zbawienia i uświęcenia”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Maria spes nostra”, s. 283-284
Z miłością wpatrujemy się dziś w obraz Matki Bożej Wychowawczyni. Chcemy po raz kolejny wstąpić do Jej „szkoły”. Maryjna „szkoła” ma najwyższą markę. Wychowywali się w niej Ludzie Święci. Trzeba tylko poddać się kierownictwu Maryi, wsłuchiwać się w Jej słowa i wykonywać to, co Ona nam poleca. To jest droga wiodąca do świętości. Popatrzmy raz jeszcze na wizerunek Matki Bożej Wychowawczyni z Czarnej i poprośmy, by Maryja wzięła nas za rękę i prowadziła do Chrystusa, którego wskazuje na tym obrazie. Oddajmy nasze życie w Jej ręce – Matka Boża nigdy nas nie zawiedzie.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni.
„Matka Najświętsza tego gorąco pragnie: ukazać nam Jezusa, doprowadzić do Niego, gdy zakończymy doczesne życie. Dostosujmy się do życzeń Maryi. Z utęsknieniem szukajmy Jezusa Chrystusa. Naśladujmy w życiu Jego cnoty. Pragnijmy Go posiadać na wieki” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Święta Boża Rodzicielko,           módl się za nami.
Matko dobrej rady,
Panno czcigodna,
Zwierciadło sprawiedliwości,
Królowo Aniołów,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Prosimy o modlitwę za naszego syna Konrada. 22 kwietnia miał operację serca w Aninie. Do dziś jest pod respiratorem. Nadal nie ma siły, żeby sam zaczął oddychać. Prosimy o zdrowie, potrzebne łaski i siły. Konrad od zawsze jest człowiekiem głęboko wierzącym, uczestniczy w każdej mszy świętej i praktykuje pierwsze piątki miesiąca. Odmawia różaniec i to dzięki niemu daje nam przykład, jak mamy żyć po Bożemu. Dziękujemy. Rodzice Konrada.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, proszę o wstawiennictwo u Pana i cudowne uzdrowienie dla Moniki, Marzeny, mojej bratanicy.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie, i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie! Jezu, Ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...
- Sługo Biskupie Piotrze, proszę uproś nawrócenie Cezarego.
- Matko Najświętsza, prosimy o zdrowie dla Kasi, która walczy z chorobą nowotworową. Uproś jej łaskę upragnionego zdrowia.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Majówka ze Sługą Bożym – 3 V (WEJDŹ).
2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
3) Majówka ze Sługą Bożym – 2 V (WEJDŹ).
4) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
5) Majówka ze Sługą Bożym – 1 V (WEJDŹ).
6) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
7) Maj – miesiąc Matki Bożej! (WEJDŹ).
8) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
9) Zapraszamy na „Majówkę ze Sługą Bożym”! (WEJDŹ).
10) Myśli na dziś (WEJDŹ).
11) Dziękujemy! (WEJDŹ).
12) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).
13) Prosimy, dołącz do modlitwy w intencji chorego (WEJDŹ).

2 komentarze:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę o modlitwę za Łucję Marię Krzysztofa Tomka Jerzego Lucynę Władzię i Grzegorza oraz Kazika

    OdpowiedzUsuń