Majówka ze Sługą Bożym – 7 V

www.em.kielce.pl

 

Matka Boża Łaskawa – Katedra Kielecka


Krótkie rozważanie:
„Niewysłowiony w swej dobroci Pan Bóg chciał, aby Najświętsza Maryja Panna była pełna łaski nie tylko dla swej chwały i szczęścia, ale również dla dobra naszych dusz. Dlatego Przenajświętszą Bożą Rodzicielkę uczynił Pośredniczką wszystkich łask, jakie w ciągu wieków spływają i nadal spływać będą na rodzaj ludzki. […] Nikt nie przychodzi do Ojca Niebieskiego, jeno przez Jezusa, a do Jezusa przychodzimy przez Maryję. Przez Jej niepokalane ręce przechodzą wszystkie, bez żadnego wyjątku, łaski, zdobyte Krwią Boskiego Zbawiciela. […] Po Bogu, po Jezusie Chrystusie, wszystko zawdzięczasz Matce Najświętszej. Ona kieruje życiem twoim. Gorąco pragnie twego prawdziwego dobra i ustawicznie wspiera cię modlitwą. Czyż cię to nie napełni ufnością?”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 158-159
Ileż razy dobry Bóg obdarzał nas łaskami dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej? Ona sama jest „łaski pełna”. Wpatrując się Jej oblicze czczone w „prastarej kieleckiej świątyni”, prośmy Ją, by wspomagała nas, abyśmy nie zmarnowali łask, którymi hojnie obdarza nas Dobry Pan Bóg.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Objawienia się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej:
„Pierwszy cud spełnia Chrystus na prośbę swej Matki. Czyż nie widzimy w tym wskazówki od Boga, by w złych przygodach życia uciekać się pod obronę Bożej Rodzicielki” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).
Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko łaski Bożej,                       módl się za nami.
Matko najmilsza,
Panno łaskawa,
Przyczyno naszej radości,
Królowo wszystkich Świętych,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś łaskę uzdrowienia dla Kasi, która walczy z chorobą nowotworową.
- Sługo Boży, pomóż uratować małżeństwo moich znajomych.
- Bardzo proszę o modlitwę za mojego kuzyna Kacpra (17 lat). Od dwóch miesięcy jest w szpitalu zakaźnym na koronawirusa.
- W intencji Ani, Jacka i ich rodziny.
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej… Chyba tylko cud może mnie ocalić… Jezu, ufam Tobie! Jezu, Ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku… Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się…
- Prosimy o modlitwę za naszego syna Konrada. 22 kwietnia miał operację serca w Aninie. Do dziś jest pod respiratorem. Nadal nie ma siły, żeby sam zaczął oddychać. Prosimy o zdrowie, potrzebne łaski i siły. Konrad od zawsze jest człowiekiem głęboko wierzącym, uczestniczy w każdej mszy świętej i praktykuje pierwsze piątki miesiąca. Odmawia różaniec i to dzięki niemu daje nam przykład, jak mamy żyć po Bożemu. Dziękujemy. Rodzice Konrada.
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:


Powrót do strony głównej - KLIKNIJ
1) Majówka ze Sługą Bożym – 6 V (WEJDŹ).
2) Odpowiedzmy modlitwą na prośbę rodziców chorego Konrada (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
4) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
5) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
6) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
7) Myśli na dziś (WEJDŹ).
8) Dziękujemy! (WEJDŹ).
9) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

4 komentarze:

 1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego biskupa Piotra - gorliwego Pasterze, proszę Cię, Panie Boże, w intencji diakonów, którzy w tym roku otrzymają święcenia kapłańskie, niech będą świętymi księżmi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sługo Boży Biskupie Piotrze, uproś Kasi łaskę zdrowia. Choruje na nowotwór... Ratuj ją. Ty tak bardzo wspierałeś rodziny - ulituj się nad nią i nad jej rodziną. Módl się za nich, proszę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o modlitwę o wieczne szczęście dla śp. Michała.

  OdpowiedzUsuń