Majówka ze Sługą Bożym – 8 V


 

Matka Boża Różańcowa - PompejeKrótkie rozważanie:
„Opatrzność Boża, która z łagodnością i mocą kieruje biegiem wszystkich wydarzeń, okazała w Różańcu świętym wielką siłę obronną i zdobywczą zarazem. A Najświętsza Panna dała się poznać światu jako ubłagana modlitwą różańcową, potężna Pogromicielka nieprzyjaciół Kościoła świętego. W dziejach chrześcijaństwa zajaśniał majestat Królowej Różańca świętego. I obecnie Kościół katolicki przeżywa okres ciężkich zmagań. Bezbożnictwo atakuje fundamenty wiary świętej. […] Katolicy małej wiary przechodzą do obozu wroga, a przynajmniej tchórzliwie ukrywają swoje przekonania religijne i stygną dla najświętszej sprawy. Rodzina przechodzi ostry kryzys moralny. Szczególniej uderza brak odwagi w budowaniu życia na zasadach chrześcijańskich. Na usta myślącego człowieka cisną się pytania: jakie oblicze duchowe zdobędzie ludzkość w najbliższej przyszłości? Jaką będzie nasza Polska: katolicką czy bezbożną? Rozumiemy, że potrzeba dziś zdecydowanego zwycięstwa Królestwa Bożego na ziemi, zwycięstwa w duszach, rodzinach i narodach. Dalecy jesteśmy od zwątpienia, bo triumf sprawy zapowiada sama Matka Najświętsza i wskazuje na skuteczny oręż w bojach za Chrystusa. […] Różaniec ma stać się szkołą duchowego odrodzenia ludzkości, a przez to znakiem zwycięstwa sprawy Bożej i zwiastunem pokoju na ziemi. Najświętsza Maryja Panna pragnie znowu ujawnić w dziejach świata piękno i moc Królowej Różańca świętego”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 38(1947), s. 193-194
Wielokrotnie Matka Boża wskazywała na Różaniec jako ratunek i znak zwycięstwa. Oddając cześć Maryi, przyjmijmy na nowo Jej wezwanie i zaproszenie do tej modlitwy. Rozważmy tajemnicę dźwigania krzyża na Kalwarię:
Dziecko drogie, nie zniechęcaj się swymi upadkami. Przepraszaj za nie Boga i co dzień odnawiaj swe postanowienie: chcę dziś tak myśleć, mówić, jakby na moim miejscu postąpił Pan Jezus. O własnych siłach tego wielkiego zadania nie spełnisz. Wie o tym Chrystus, serdeczny twój przyjaciel i gotów cię wspierać łaską swoją. Ale o tę łaskę proś” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Zbawiciela,                       módl się za nami.
Panno roztropna,
Różo duchowna,
Ucieczko grzesznych,
Królowo różańca świętego,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej… Chyba tylko cud może mnie ocalić… Jezu, ufam Tobie! Jezu, ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku… Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się…
- Przez wstawiennictwo Sługi Bożego biskupa Piotra, gorliwego Pasterza, proszę Cię, Panie Boże, w intencji diakonów, którzy w tym roku otrzymają święcenia kapłańskie, niech będą świętymi księżmi.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, uproś Kasi łaskę zdrowia. Choruje na nowotwór... Ratuj ją. Ty tak bardzo wspierałeś rodziny - ulituj się nad nią i nad jej rodziną. Módl się za nich, proszę...
- Proszę o modlitwę o wieczne szczęście dla śp. Michała.
- Sługo Boży, pomóż uratować małżeństwo moich znajomych.
- Bardzo proszę o modlitwę za mojego kuzyna Kacpra (17 lat). Od dwóch miesięcy jest w szpitalu zakaźnym na koronawirusa.
- Prosimy o modlitwę za naszego syna Konrada. 22 kwietnia miał operację serca w Aninie. Do dziś jest pod respiratorem. Nadal nie ma siły, żeby sam zaczął oddychać. Prosimy o zdrowie, potrzebne łaski i siły. Konrad od zawsze jest człowiekiem głęboko wierzącym, uczestniczy w każdej mszy świętej i praktykuje pierwsze piątki miesiąca. Odmawia różaniec i to dzięki niemu daje nam przykład, jak mamy żyć po Bożemu. Dziękujemy. Rodzice Konrada.
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

 
Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:


Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Majówka ze Sługą Bożym – 7 V (WEJDŹ).
2) Odpowiedzmy modlitwą na prośbę rodziców chorego Konrada (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
4) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
5) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
6) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
7) Myśli na dziś (WEJDŹ).
8) Dziękujemy! (WEJDŹ).
9) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

4 komentarze:

 1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś łaskę uzdrowienia Kasi. Ratuj jej młode życie. Przyjdź z pomocą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biskupie Piotrze, Sługo Boży - proszę przez Twoje wstawiennictwo o zdrowie dla mamy mojej znajomej. Pomóż pokonać kryzys...

  OdpowiedzUsuń
 4. Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś u Pana Boga ratunek dla małżeństwa Adama, które przeżywa trudny czas...

  OdpowiedzUsuń