Majówka ze Sługą Bożym – 9 V


 

Matka Boża Serdeczna – Przedbórz


Krótkie rozważanie:
„Miłość Boża jest rzeczą najświętszą, najpiękniejszą, największą w sercu człowieka. Ma ona jednak różne stopnie i blaski. W jednej duszy Miłość Boża ledwie tli się, jak iskra w popiele, w innej – płonie jak pochodnia, a niekiedy przybiera postać potężnego ogniska, z którego tryskają płomienie, niosące szeroko światło i ciepło. Żadne jednak z serc ludzkich, wyjąwszy jedynie Najświętsze Serce Jezusowe, będące ogniskiem nieskończonej Miłości i Dobroci, nie goreje ogniem tak wielkiej i potężnej Miłości, co Niepokalane Serce Maryi, Przeczystej Bożej Rodzicielki. W Sercu Maryi Miłość Boża nie napotkała żadnej przeszkody. Nie podlega ono najmniejszej skazie, wolne od wszelkiego grzechu i niedoskonałości. Nie uwikłało się w jakiekolwiek przywiązanie ziemskie. Ani na chwilę nie było skrepowane obręczą samolubstwa. O ileż słuszniej, aniżeli Psalmista Pański, Najświętsza Maryja Panna, może zawołać: «Gotowe Serce moje, gotowe Serce moje» do miłowania Ciebie, Panie mój, Boże i Ojcze. […] Miłości Bożej Najświętsza Maryja Panna nie zamknęła wyłącznie w komorze serca  swego, lecz ujawniła ją w czynach codziennego życia. […] Jak dla Chrystusa Pana codziennym pokarmem duchowym było pełnienie Woli Ojca Niebieskiego, podobnie dla Maryi Wola Boża zawarta w przykazaniach, obowiązkach stanu, w radosnych i przykrych zrządzeniach Opatrzności była drogowskazem postępowania. Hasło swego życia wypowiada Maryja w dniu Zwiastowania: «Oto służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego» (Łk 1,38). W tych słowach drwa najgłębsza Miłość, pełna oddania się Panu Bogu bez żadnych wahań, ograniczeń, zastrzeżeń. Jest tu już uprzednie wypełnienie Modlitwy Pańskiej: Bądź Wola Twoja! Jest tu całkowite zdanie się na Wolę Bożą”.
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 70
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski, naśladując Matkę Bożą, szukał zawsze woli Bożej. Uczy nas tego swym życiem pełnym ofiary i poświęcenia. Jako proboszcz w Baćkowicach w dramatycznych latach II wojny światowej, gdy śmierć zbierała obficie plony, on – widząc potrzebujących – nie wahał się: narażając swe życie przyjął na plebanię około dwustu osób i dbał o to, by przez kilka dni mieli pożywienie. Tamten czyn (a takich przykładów w życiorysie Sługi Bożego jest wiele) był jakby oddaniem swego serca w ręce Maryi, a przez Nią Chrystusowi. Wpatrując się w piękne Oblicze Matki Bożej Serdecznej – Matki z sercem w ręku, której oddawał cześć także Sługa Boży bp Piotr, oddajmy w Jej ręce nasze serca. Niech mówi o nas swemu Synowi. Chrystusowi miłe są dary składane Mu przez Jego Matkę. A Ona łączy je z modlitwą. Prośmy Ją o to Matczyne i Serdeczne Pośrednictwo.
Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał nas do odmawiania w maju modlitwy różańcowej, rozważmy teraz tajemnicę Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie:
„Syn Boży postanawiając stać się człowiekiem, miał prawo wybrać sobie matkę. Co więcej, mógł ją wyposażyć w te dary i zalety, które chciał w niej widzieć. I z tego prawa skorzystał. Pragnął mieć matkę niewinną, niepokalaną, najczystszą. Dlatego spośród milionów niewiast wybrał sobie na matkę Przeczystą Dziewicę Maryję” (Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski).

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Matko Miłosierdzia,                     módl się za nami.
Panno czcigodna,
Arko Przymierza,
Wspomożenie wiernych,
Królowo Wyznawców,
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś łaskę uzdrowienia Kasi. Ratuj jej młode życie. Przyjdź z pomocą.
- Biskupie Piotrze, Sługo Boży – proszę przez Twoje wstawiennictwo o zdrowie dla mamy mojej znajomej. Pomóż pokonać kryzys...
- Proszę o zdrowie dla Roberta, o udaną operację.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś u Pana Boga ratunek dla małżeństwa Adama, które przeżywa trudny czas...
- Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić... Jezu, ufam Tobie! Jezu, Ty się tym zajmij. Błagam, pomóż mi, bo nie widzę dla siebie nadziei, ani ratunku...Przenajświętsza Panienko, wstaw się za mną i ulituj się...
- Bardzo proszę o modlitwę za mojego kuzyna Kacpra (17 lat). Od dwóch miesięcy jest w szpitalu zakaźnym na koronawirusa.
- Prosimy o modlitwę za naszego syna Konrada. 22 kwietnia miał operację serca w Aninie. Do dziś jest pod respiratorem. Nadal nie ma siły, żeby sam zaczął oddychać. Prosimy o zdrowie, potrzebne łaski i siły. Konrad od zawsze jest człowiekiem głęboko wierzącym, uczestniczy w każdej mszy świętej i praktykuje pierwsze piątki miesiąca. Odmawia różaniec i to dzięki niemu daje nam przykład, jak mamy żyć po Bożemu. Dziękujemy. Rodzice Konrada.
- W intencji Cezarego – o nawrócenie.
- Matko Boża, uproś mi miłosierdzie Boże… Niech Pan Bóg okaże mi swą łaskę.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; e-mail: postulator.radom@wp.pl).


Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Majówka ze Sługą Bożym – 8 V (WEJDŹ).
2) Odpowiedzmy modlitwą na prośbę rodziców chorego Konrada (WEJDŹ).
3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chrystus, Dobry Pasterz, broni swe owieczki przed wrogami (WEJDŹ).
4) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
5) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
6) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
7) Myśli na dziś (WEJDŹ).
8) Dziękujemy! (WEJDŹ).
9) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

2 komentarze:

  1. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...Jest już naprawdę źle...

    OdpowiedzUsuń
  2. Błagam o ratunek i o szybką pomoc w bardzo trudnej dla mnie sytuacji oraz uzdrowienie i ulgę w ciężkiej chorobie i o łaskę dalszego życia. Już brak mi sił, już naprawdę nie wytrzymam tak dłużej... Chyba tylko cud może mnie ocalić...Jezu ufam Tobie Jezu ty się tym zajmij błagam pomóż mi bo nie widzę dla siebie nadziei ani ratunku...Przenajświętsza Panienko wstaw się za mną i ulituj się...Jest już naprawdę źle...

    OdpowiedzUsuń