Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym


 

Jak przecenne są te dary!


„W tak nielicznych słowach zawarł Pan Jezus obietnicę tych wspaniałych darów, jakie wraz z przyjściem swoim miał Duch Święty przynieść apostołom. Jakie to dary? Jako Pocieszyciel, Duch Święty podniesie na duchu apostołów, rozpędzi chmury przygnębienia nagromadzone w ich sercach, wlewając w nie pokój i prawdziwą radość, nawet pośród udręk i prześladowań, jakich świat nie poskąpi uczniom Pańskim.
Duch prawdy oświeci umysły apostołów, przypomni im wszystkie nauki Chrystusa, zapozna ich z nowymi tajemnicami Królestwa Bożego i pozostanie z apostołami na zawsze, aby ich strzec przez niebezpieczeństwem wszelakiego błędu, zarażającego czystości objawienia Bożego.
Wreszcie Duch Święty wymownie zaświadczy o nauce i czynach Jezusa Chrystusa, że prawdziwie od Boga pochodzą; a jednocześnie, dotąd bojaźliwym apostołom, tyle udzieli mocy, że odważnie głosić będą Ewangelię Chrystusową, nie wahając się złożyć na ołtarzu ofiarnym tego, co najdroższe dla człowieka na ziemi: życia swego. Jak przecenne są te dary!”.
Sługa Boży Bp Piotr Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 19, s. 2
17 V 2020 r.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku: 
www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowskiZapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

1) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Jako synowie Kościoła i wspólnej Ojczyzny nie opuścimy Ojca Świętego” (WEJDŹ).
2) Majówka ze Sługą Bożym – 17 V (WEJDŹ).
3) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Przeżycia nie dadzą się wypowiedzieć..." (WEJDŹ).
4) Przed stuleciem urodzin św. Jana Pawła II: „Klęczał w zakątku przy żelaznej bramie za ustawionymi krzesłami…” (WEJDŹ).
5) Prośba o wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego została wysłuchana: Jeszcze długa droga przed nami, ale stał się CUD (WEJDŹ).
6) Księga wdzięcznością pisana: „Z pełnym zaufaniem w Twoje wstawiennictwo żarliwy Pasterzu oddany rodzinom” (WEJDŹ).
7) Naśladując Świętych: Św. Józef Rzemieślnik (WEJDŹ).
8) Piękno życia w obrazach – Święci wołają o Świętych! (WEJDŹ).
9) Myśli na dziś (WEJDŹ).
10) Dziękujemy! (WEJDŹ).
11) Publikacje o Słudze Bożym: „Znak pamięci i wdzięczności, wyraz hołdu, uznania i szacunku dla Sługi Bożego” (WEJDŹ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz