Moje spotkanie ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim


 

Wspomnień czar…, czyli pamiętna wizytacja

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego w ZwoleniuPublikujemy dziś nadesłane wspomnienie spotkania ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim. Odbyło się ono w czasie wizytacji biskupiej w parafii Zwoleń 13 września 1958 r.
Kościół parafialny w Zwoleniu, upał, południe… mnóstwo wiernych, morze głów, wszyscy w oczekiwaniu na osobę Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Przy ołtarzu dzieci w komunijnych strojach…, a wśród nich mała, pięcioletnia dziewczynka w śnieżnobiałej sukieneczce uszytej na wzór komunijnej, z warkoczykami, ozdobionymi białymi kokardkami. Basia – lekko onieśmielona, jednocześnie trwająca w napięciu, czeka grzecznie w kolejce do audiencji u Ekscelencji… Pragnie z całą swą godnością przywitać Biskupa, całując pierścień.
Basieńka jest bardzo przejęta, jej serce bije coraz mocniej, przepełnia je nie tyle strach, ile ekscytacja i ciekawość, a także powaga sytuacji oraz spełnienie dziecięcego marzenia… Słucha z uwagą, jak inni odczytują lub recytują wiersze dla znamienitego Gościa. Nadchodzi jej kolej… Dziewczynka powoli wstępuje na schodki prezbiterium, a uczynny zakonnik przytrzymuje mikrofon przy jej małych usteczkach. Po chwili licznie zgromadzeni parafianie oraz przybysze z innych parafii słyszą przecudny głosik małej Basi Zdrzalik: „a gdy będziesz w niebie zrób miejsce dla nas, dzieci, zaraz koło siebie”.
Dziewczynka z przejęciem recytuje wiersz o Rodzinie, cudny, wzruszający, na niejednym policzku pojawia się łza wzruszenia, Biskup również wydaje się być poruszony…
Po skończonej recytacji Basia skłania się delikatnie, na twarzy Księdza Biskupa pojawia się promienny uśmiech aprobaty. Dziewczę jest szczęśliwe!!! Jedno z dziecięcych marzeń – w tej właśnie chwili – spełniło się… To niesamowite!
Po ponad 60 latach odżyły w Pani Barbarze Kamionce (z domu Zdrzalik) ze Świdnika – wspomnienia… Sytuacja wydaje się być świeża, jakby z poprzedniego dnia… Wyjątkowa i wspaniała. Bo i postać Biskupa Piotra Gołębiowskiego jest bardzo wartościowa i stanowi Autorytet dla niejednego człowieka… On przecież powiedział, że… „Miłość Boża jest rzeczą najświętszą, najpiękniejszą, największą w sercu człowieka. Ma ona jednak różne stopnie i blaski. W jednej duszy Miłość Boża ledwie tli się, jak iskra w popiele, w innej – płonie jak pochodnia, a niekiedy przybiera postać potężnego ogniska, z którego tryskają płomienie, niosące szeroko światło i ciepło”.
Dziś Pani Barbara Kamionka – emerytowana nauczycielka, wychowawca, harcmistrzyni, wdowa po śp. Marianie Kamionce, z którym stworzyła szczęśliwy związek małżeński, matka Agnieszki Czajki, babcia trojga wnucząt (Joanny, Mateusza, Pawła), uczynna sąsiadka, przyjaciółka jest żarliwie wierzącą, praktykującą, aktywną działaczką przy parafii pw. św. Kingi w Świdniku na Lubelszczyźnie, członkinią  Rady  Parafialnej, należy także do Wspólnoty Krwi Chrystusowej – a wszystko to wpłynęło na całe Jej życie…
Opracowała Monika Lechnio-Lewicka

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Kamionce za to wspomnienie
i Pani Monice Lechnio-Lewickiej za opracowanie tekstu. 

Zachęcamy do nadsyłania kolejnych wspomnień ze spotkań ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: O te dary na pierwszym miejscu wołać nam trzeba do Pana (WEJDŹ).
2) Sobotni promień słońca – nasza modlitwa do Matki Bożej (WEJDŹ).
3) Obchodziliśmy 118. urodziny Sługi Bożego – FILM (WEJDŹ).
4) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Ożywiajmy w sobie wiarę w Najświętszy Sakrament (WEJDŹ).
5) 118 urodziny Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego (WEJDŹ).
6) Dzień IX Nowenny: Dźwigający krzyż w zjednoczeniu z Chrystusem (WEJDŹ).
7) Dzień VIII Nowenny: Świadczący miłosierdzie (WEJDŹ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz