Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym


 

Wie dobrze Pan Bóg,

czego dzisiejszemu człowiekowi potrzeba


„Dobra ziemskie wobec zbawienia duszy są jak blade gwiazdy wobec jasności słonecznej. Dopóki żyjemy na ziemi, z konieczności musimy o nie zabiegać. Wszakże pośród tych zabiegów nie wolno nam zapominać o przewodniej myśli życia oraz o czuwającej nad nami Opiece Bożej.
Według zapewnienia Ewangelii świętej doczesne dobra zostaną nam przydane przez Opatrzność Bożą w takiej mierze, w jakiej przysłużyć się mogą pierwszorzędnej naszej sprawie: zbawieniu duszy. Do bezgranicznej ufności w Opatrzność Bożą, usilnie nas wzywa Ewangelia święta, kierując wzrok nasz ku Panu Bogu, Stwórcy i Najlepszemu Ojcu wszystkiego, co istnieje. Ten, który opiekuje się roślinkami, żywi ptaszęta, niepodobna, by zapomniał o człowieku – królu stworzenia. Ten, który oddał życie człowiekowi, czyżby nie mógł dać środków do podtrzymania tego życia? Ten, który ukształtował ciało ludzkie, budową i pięknością przewyższające ciała innych istot, czyżby nie był w stanie dać odzienia? Zaiste, może Pan Najwyższy przyodziać ludzkość całą. Jak przeto zrozumieć dzisiejszą nędzę, gdy niejednemu głód zagląda w oczy, a ciało źle okryte świeci nagością? Czyżby Ojciec Niebieski zapomniał o dzisiejszym pokoleniu? Bynajmniej, wie dobrze Pan Bóg, czego dzisiejszemu człowiekowi potrzeba, a dopuszczając nań nędzę, pragnie Pan nieba i ziemi mocno zaznaczyć myśl swoją i wolę. W ostatnich dziesiątkach lat człowiek, trawiony gorączkowym pożądaniem dóbr doczesnych, zapomniał o swoim Stwórcy i Jego prawach, tonąć w troskach o własną korzyść materialną, o wygodę, o użycie na ziemi. […] Pan Bóg przypomina się ludzkości, że jest, że rządzi światem, że wszystko spoczywa w mocy rąk Jego.”
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 34, s. 2
21 VI 2020 r.


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:
1) Z Maryją w herbie: Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny (WEJDŹ).
2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Chwała, miłość, wynagrodzenie bądź Bożemu Sercu (WEJDŹ).
3) Prosimy o modlitwę w imieniu Darka i jego Najbliższych… (WEJDŹ).
4) Piękno życia w obrazach: O tym, co nie umknęło kleryckiej uwadze (WEJDŹ).
5) Myśli na dziś (WEJDŹ).
6) Moje spotkanie ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim: Wspomnień czar…, czyli pamiętna wizytacja Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego w Zwoleniu (WEJDŹ).
7) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: O te dary na pierwszym miejscu wołać nam trzeba do Pana (WEJDŹ).
8) Sobotni promień słońca – nasza modlitwa do Matki Bożej (WEJDŹ).
9) Obchodziliśmy 118. urodziny Sługi Bożego – FILM (WEJDŹ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz