Coroczna listopadowa modlitwa


 

Tradycyjnie w listopadzie odbywają się uroczystości związane z rocznicą śmierci Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. W bieżącym roku wyjątkowo odbyły się one nie w jego rodzinnej parafii w Jedlińsku, ale w katedrze radomskiej. Mszy świętej celebrowanej 7 listopada 2020 r. przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik, biskup radomski.

Poniżej zamieszczamy odnośniki do relacji medialnych. Znajdują się tam fotografie, jak również nagranie homilii:

- Portal Diecezji Radomskiej (autor: ks. Stanisław Piekielnik).

- „Gość Radomski. AVE” (autor: ks. Zbigniew Niemirski).

- Radio Plus Radom (autor: Radosław Mizera).

 

W dniu 2 listopada 2020 r. w katedrze sandomierskiej Mszy świętej, podczas której modlono się za zmarłych biskupów i kapłanów, przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski:

- Portal Diecezji Sandomierskiej (autor: ks. Wojciech Kania).

 

Pomódlmy się o rychłą beatyfikację

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz