W Roku św. Józefa – 19 grudnia


Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

 

„W godzinie rozterki i ciężkiej próby św. Józefa interweniował Pan Bóg, przemawiając przez swego Anioła: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów» (Mt 1,20-21). Na słowo Boże św. Józef z głęboką czcią przyjął swą Oblubienicę i otoczył Ją oraz Jej Dziecię czułą opieką.

Zapewne z uwielbieniem ponawiał pozdrowienie anielskie i powitanie Elżbiety: «Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego». Z podziwem patrzył na cnoty Maryi: Jej wiarę, pokorę, czystość dziewiczą, cierpliwość i męstwo w chwilach ciężkich doświadczeń, a nade wszystko miłość ku Bogu i ludziom. Każdy dzień przebywania z Maryją w Nazarecie, w Betlejem, w podróżach, na wygnaniu, w Egipcie ukazywał Józefowi nowe blaski świętości Matki Boga-Człowieka. Obraz ten bynajmniej nie przesłaniał Jezusa Chrystusa, lecz, jak słup ognisty, prowadził do Niego. Przez Maryję św. Józef zbliżał się do Jezusa, wzbogacając swe życie wewnętrzne «ukryte z Chrystusem w Bogu».

Z kolei nas poprowadzi św. Józef do pełniejszego poznania i gorętszego umiłowania Maryi, a przez Nią jej Syna, będącego Słowem Odwiecznym, «które ciałem się stało i zamieszkało między nami». Św. Teresa od Jezusa z właściwą sobie pokorą i siłą przekonania pisała: «Nie pojmuję jak w ogóle można myśleć o Królowej Aniołów i o troskach Jej około Dzieciątka Jezus, żeby równocześnie nie dziękować św. Józefowi za usługi, które on oddał Matce i Dziecięciu i nie wykorzystać jego wpływu i znaczenia u Boskiego Syna».

[…] Prośmy Oblubieńca Bożej Rodzicielki wspólnie w świątyniach i w domach rodzinnych, aby użył potężnego wpływu u Maryi i Jej Boskiego Syna dla wyjednania nam światła i mocy Bożej w naszych dążeniach przez Maryję do Jezusa. Amen.”

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

Odezwa na miesiąc marzec 1968 r.

19 grudnia 2020 r.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

1) Moje spotkanie ze Sługą Bożym: To był Pasterz naprawdę święty (WEJDŹ).

2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Cóż mamy czynić, aby chwila sądu zastała nas przygotowanych? (WEJDŹ).

3) Uwielbiajmy Najświętsze Serce Pana Jezusa – Nieprzebrane zdroje łask i błogosławieństw Bożych (WEJDŹ).

4) Sobotni promień słońca (WEJDŹ).

5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Przyjmujmy często Jezusa Chrystusa w Komunii świętej (WEJDŹ).

6) Z Maryją w herbie: Zwycięstwo Niepokalanej (WEJDŹ).

7) Z Maryją w herbie: Matka Boża Loretańska (WEJDŹ).

8) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Pokuta należy do obowiązków sumienia (WEJDŹ).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz