Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym


Jezus Chrystus wciąż żyje i działa w swym Kościele

 

„Jezus Chrystus, który z miłości ku nam umarł i zmartwychwstał, wciąż żyje i działa w swym Kościele, jak to przyobiecał w słowach: «A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»” (Mt 28,20). W każdym pokoleniu przeprowadza On dzieło odkupienia, budzi i potęguje miłość Bożą, przydzielając duszom swe zasługi. Żywymi ogniskami miłości Bożej w Kościele są sakramenty święte. Dzięki przyjęciu sakramentu Chrztu zostaliśmy wszczepieni w Jezusa Chrystusa, w tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania, abyśmy umarli dla grzechu, a żyli dla Boga […]. Czy Chrystus Pan, najwierniejszy obraz i ucieleśnienie miłości Boga Ojca, przestaje interesować się swym wyznawcą, który znalazł się w stanie grzechu? Bynajmniej, jako Dobry Pasterz poszukuje zbłąkanej owcy i cieszy się, gdy ją odnajdzie.

W Sakramencie Pokuty chrześcijanin obarczony grzechami spotyka się z Jezusem Przebaczającym, Tym, który do paralityka powiedział: «Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy» (Mt 9,2) i do nawracającej się publicznej grzesznicy skierował słowa: «Twoje grzechy są odpuszczone» (Łk 7,48). Z ufnością przeto zbliżajmy się […] do konfesjonału, aby doznać łaski przebaczenia od Miłosiernego Zbawiciela. […]

Najsilniej promieniuje miłością ognisko tajemnicy Eucharystycznej. Podczas Ofiary Mszy świętej Jezus Chrystus, jako Kapłan Najwyższy, ponawia i uobecnia misterium paschalne, pamiątkę swej śmierci i zmartwychwstania. Oddaje samego siebie Ojcu, jako dar doskonały i wiekuisty. Z Jezusem jednoczymy się w tym akcie całopalnego oddania Ojcu, ile razy uczestniczymy w Najświętszej Ofierze”.

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

List Pasterski na Wielki Post w 1973 r.

17 I 2021 r.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

 

1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Pokorna Dziewica nie opierała się na własnych siłach (WEJDŹ).

2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Myślą i sercem przenieśmy się dzisiaj do Betlejem (WEJDŹ).

3) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Szczęśliwy, kto uczestniczy w Przenajświętszej Ofierze (WEJDŹ).

4) Sobotni promień słońca (WEJDŹ).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz