Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym


Z radością bierzcie do rąk Ewangelię świętą

 

„Do ważnych […] zadań wyznawcy Chrystusa należy stałe, coraz pełniejsze poznanie Jezusa Chrystusa, Jego osoby, życia, posłannictwa, nauki oraz Ciała Mistycznego, którym jest Kościół.

Księgi Pisma świętego stanowią pomoc w poznawaniu Chrystusa Pana. Wybitny znawca i żarliwy miłośnik Pisma świętego, święty Hieronim dobitnie oświadczył: «Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa». Z tych stanowczych słów wynika, że jeżeli szczerze chcemy poznawać Chrystusa Pana, powinniśmy czytać i rozważać Pismo święte. […]

Rodzice Katoliccy, zatroszczcie się o to, aby w domu waszym nie brakowało ksiąg Pisma świętego, które z wiarą i czcią religijną czytajcie wspólnie, wraz z dziećmi. Czytanie Pisma świętego połączcie z modlitwą wspólną w rodzinie, szczególnie z odmawianiem Różańca świętego.

Droga Młodzieży, ukochane Dzieci, z radością bierzcie do rąk Ewangelię świętą i z uwagą ja czytajcie, aby umysłem lepiej poznać i sercem goręcej umiłować Jezusa Chrystusa.

Niepokalana Dziewico Maryjo, któraś w swym Sercu rozważała słowa Boże, a w postępowaniu je zachowywała, przykładem prowadź nas do Jezusa, który jest Prawdą, Drogą i Życiem”.

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

„Odezwa na rozpoczęcie IX Tygodnia Biblijnego w 1977 r.”

 


Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

 

1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Jezus Chrystus wciąż żyje i działa w swym Kościele (WEJDŹ).

2) W Roku św. Józefa – 19 stycznia: Pod Jego opieką i z Jego pomocą (WEJDŹ).

3) Sobotni promień słońca (WEJDŹ).

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz