Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym

 

 

Niesłychane zdarzenie w dziejach świata

 

„Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – to dzień wielkiej radości w życiu Kościoła rzymskokatolickiego. Wielkanocna pieśń, Alleluja – chwalcie Pana, rozbrzmiewa po świecie całym, rozlega się po świątyniach i domach katolickich, odbija się radosnym echem w duszach wyznawców Chrystusowych.

Przyczyną tej niezwykłej radości w dniu dzisiejszym jest wspomnienie zwycięstwa, jakie Chrystus Pan w chwili Zmartwychwstania odniósł nad śmiercią, grzechem i swymi wrogami. W piątek świadkowie śmierci Jezusa Chrystusa nie zrozumieli, dlaczego Ten, który wskrzeszał umarłych, samego siebie nie uwolnił od śmierci. Czyżby śmierć górowała nad potęgą Jezusa Chrystusa? W niedzielę z rana okazało się, że nie śmierć ma władzę nad Chrystusem Panem, ale Chrystus Pan nad śmiercią. Niesłychane zdarzenie w dziejach świata, aby zmarły przywrócił samemu sobie życie. Dokonał tego cudu Pan Jezus, stwierdzając prawdziwość swych słów: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem».

Śmierć weszła na ten świat przez grzech. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby również śmierci. Zwycięstwo Chrystusa Pana w chwili zmartwychwstania odnosi się nie tylko do śmierci, ale również do jej przyczyny, do grzechu. Wprawdzie zwycięstwo Chrystusa Pana nad grzechem dokonało się na krzyżu, lecz uwidoczniło się dopiero w zmartwychwstaniu. Wtedy stała się jasną prawda, że Jezus Chrystus jest Tym, za kogo się zawsze podawał, Bogiem-Człowiekiem, Odkupicielem świata, wtedy zrozumiałe stały się słowa Jana Chrzciciela: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata». […]

I my pokonamy wszystkie trudności, zwyciężymy wszystkich wrogów naszego zbawienia, jeśli staniemy przy boku Mistrza i Pana, jeśli z Nim zjednoczymy dusze nasze przez silną wiarę.”

Sługa Boży Bp Piotr Gołębiowski

„Siewca Prawdy” 4(1934) nr 14, s. 2

4 IV 2021 r.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty: 

1) Piękno życia w obrazach: To jest bardzo ważny wizerunek! - Film (WEJDŹ).

2) W Roku św. Józefa - 19 marca (WEJDŹ)

3) Prośba o modlitwę w intencji Mamy i w innych intencjach (WEJDŹ).

4) Sobotni promień słońca (WEJDŹ).

5) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Bóg wychodzi naprzeciwko człowieka z darem miłosierdzia (WEJDŹ).

6) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Miłość Boża zajaśniała nowym blaskiem (WEJDŹ).

7) Sobotni promień słońca (WEJDŹ).

8) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Z piersi wszystkich dobywały się okrzyki radosnego uniesienia (WEJDŹ).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz