Z Maryją w herbie – 27 czerwca

www.reginamundi.info


Matka Nieustającej Pomocy

 

„Słabe, bezradne dziecko, które stawia pierwsze kroki, potrzebuje czujnej i ustawicznej opieki matki. Dobra matka nie spuszcza oka z maleństwa, otacza je czułą troską, podtrzymuje, prowadzi.

Trafnie ktoś powiedział, że wobec Pana Boga my, ludzie, jesteśmy jak dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Tak, jesteśmy słabi, niepewni, zatrwożeni. Tyle trosk nas przejmuje, tyle niepokojów dręczy, tyle niebezpieczeństw na nas czyha… Pomocy potrzeba nam, wiele pomocy! Kto nam jej udzieli? Jako odpowiedź na to dręczące pytanie niech nam posłużą słowa Psalmisty Pańskiego: «Podnosiłem oczy moje na góry, skąd mi przyjdzie pomoc. Pomoc moja od Pana, który stworzył niebo i ziemię» (Ps. 120). Pan Najwyższy i Wszechmogący postanowił udzielać nam swej pomocy za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny, która pomiędzy innymi tytułami posiada również tę piękną wzruszającą nazwę Matki Nieustającej Pomocy.

Matka ziemska, chociaż pragnie pomóc swemu dziecięciu, nie zawsze ma środki ku temu. Ileż razy bezsilnie patrzy na wijące się z bólu, na konające dziecię?

Matka Najświętsza rozporządza potęgą, dorównującą Jej dobroci. Pierwszy cud Chrystusowy w Kanie Galilejskiej odsłania nam tajemnicze źródło potęgi Matki Nieustającej Pomocy. Z delikatnością wczuwa się w potrzeby i kłopoty ludzi. Zna nędzę życia naszego. Wie, co nas dręczy i boli. Wie, co nas cieszy i podnosi. A na wszystkie niedomagania nasze ma lekarstwo: ufną prośbę do Jezusa. – Synu mój, «wina nie mają», patrzaj, jak są biedni, opuszczeni, w jakiej żyją udręce, z jakimi borykają się trudnościami. Na chwilę nie słabnie zajęcie się Maryi naszymi potrzebami i bolączkami. Bez przerwy zanosi za nami błagalne prośby do Wszechmocnego swego Syna. I nieustannie zstępuje z nieba pomoc Maryi do podtrzymania nas na drodze obowiązku, codziennego krzyża, Bożego nakazu. […]

Z niezachwianą ufnością zbliżajmy się do królewskiego tronu Matki Nieustającej Pomocy. Gdy wszystko cię zawiedzie – Ona pomoże. Przedstawiajmy Jej codzienne nasze troski i potrzeby. Ale też nie wahajmy się powierzać Jej wielkich spraw”.

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

„Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 158-159

 

Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam swoją Rodzicielkę Maryję, której sławny obraz czcimy, jako Matkę gotową nieustannie pomagać; spraw, abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, * nieustannie doznawali owoców Twojego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

  

Dziś niedziela – Dzień Pański!

Zapraszamy do dzisiejszej refleksji Sługi Bożego – TUTAJ.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/bppiotrgolebiowski

 

 

 Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty: 

 

1) Wspólne drogi: kard. S. Wyszyński i bp P. Gołębiowski (WEJDŹ). 

2) Majówka ze Sługą Bożym - 31 V (WEJDŹ).

3) Zapowiedź Nowenny (WEJDŹ)

4) Nowenna za przyczyną Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego - dzień IX (WEJDŹ).

5) 119. urodziny Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego (WEJDŹ)

6) Uwielbiajmy Najświętsze Serce Pana Jezusa: Jak nie czcić miłości Tego, który jest Panem i Bogiem naszym? (WEJDŹ).

7) Z Maryją w herbie: Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny (WEJDŹ).

8) Sługo Boży, wyproś u Boga łaskę zdrowia dla malutkiej Kasi (WEJDŹ).

9) Sobotni promień słońca - nasza modlitwa do Matki Bożej (WEJDŹ)

10) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Nie wystarczy być tylko biernym widzem (WEJDŹ).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz