Sobotni promień słońca


„W swych objawieniach z ostatnich czasów Matka Najświętsza ustawicznie nalega, abyśmy wszelkimi sposobami zabiegali o nawrócenie grzeszników. Dlatego kult Niepokalanego Serca Maryi głęboko przemawia do duszy, pociąga nas i napełnia ufnością w chwilach zwątpienia. […] Idźmy do Niepokalanego Serca z gotowością wypełnienia tego wszystkiego, czego Ono życzy sobie. Idźmy – z modlitwą różańcową. Tyle razy Maryja zalecała odmawianie różańca, rozważanie świętych tajemnic różańcowych. Idźmy – z należnym zadośćuczynieniem za zniewagi Jej wyrządzone. Idźmy w usposobieniu dziecka, które wierzy, ufa, kocha.

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

Matko Boża, w tę pierwszą sobotę miesiąca pragniemy Ci wynagradzać za wszystkie bluźnierstwa i zniewagi wypowiadane przeciwko Twojemu Niepokalanemu Sercu: za bluźnierstwa przeciw Twojemu Niepokalanemu Poczęciu; za bluźnierstwa przeciwko Twemu Dziewictwu; za bluźnierstwa przeciw Bożemu Macierzyństwu – gdy uważają Cię tylko za Matkę człowieka; za bluźnierstwa polegające na zaszczepianiu w sercach dzieci obojętności, pogardy, a nawet nienawiści do Ciebie; i za bluźnierstwa tych, którzy urągają Ci w Twoich świętych wizerunkach. Niepokalane Serce Maryi, przyjmij dziś naszą modlitwę wynagradzającą i módl się za nami. W tej intencji wynagradzającej modlimy się teraz, rozważając Tajemnicę Zwiastowania:

- Ojcze nasz…

- 10 Zdrowaś Maryjo…

- Chwała Ojcu…

- O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Matko Boża, wraz z Twoim wiernym Czcicielem – Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim, prosimy:

„Z pełnym zaufaniem oddajemy się Tobie, Przeczysta Matko, w dobrowolna niewolę miłości, prowadź, wspomagaj, uświęcaj, uproś nam ducha ofiarnej miłości Boga i bliźnich”.

Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

5 lutego 2022 r.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

 

1) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Dobroć i potęga Maryi (WEJDŹ).

2) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Czytaj Ewangelię świętą (WEJDŹ).

3) Myśl na dziś (WEJDŹ).

4) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: To nie zabobon, nie talizman i nie przesąd! (WEJDŹ).

5) Uwielbiajmy Najświętsze Serce Pana Jezusa: Serce Chrystusa Pana godne jest naszej najgłębszej czci (WEJDŹ).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz