Sobotnia modlitwa do Matki Bożej


„Modlitwy Najświętszej Maryi Panny były zawsze owiane niezachwianą ufnością względem Pana Boga. […]

Ufność Maryi dosięgła szczytu pod krzyżem. Gdy załamali się duchowo uczniowie i opuścili Boskiego Mistrza swego, Matka Najświętsza nie wątpiła ani przez chwilę, że umęczony Jezus Chrystus zmartwychwstanie i przeprowadzi swe zbawcze plany względem ludzkości.

Któż z nas wypowie, kto pojmie, ile dobrodziejstw i łąsk świat zawdzięcza ufnym modlitwom Maryi. I pod tym względem przykład Matki Najświętszej niech stanie się dla nas drogowskazem. […]

I my ufajmy, zanosząc modły do Najwyższego Pana. Gdy uderzą w nas pokusy, gdy dotkną nas próby, gdy zwątpienie wciskać się będzie do naszych serc, wspominajmy na słowo Boskiego Zbawcy: «Ufajcie, Jam zwyciężył świat» (J 16,33). Wzmocnieni tą zachętą powtarzajmy całą mocą duszy: «Jezu, ufam Tobie». Najświętsza Maryja Panna, uwielbiana przez nas w Różańcu św., niech będzie ostoją i podtrzymywaniem ufności naszej na modlitwie.

Prowadź nas, Matko serdeczna, drogą, którą stąpałaś w radosnych i bolesnych chwilach życia swego, drogą niezachwianej, dziecięcej ufności w ojcowską opiekę Bożą.”

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski

Matko Boża, błagamy Cie dzisiaj o pokój w Europie i na świecie. Błagamy Cię w intencji Ukrainy, która stała się obiektem strasznej agresji. Uproś dar pokoju! Uzdrowienie chorych i Pocieszycielko strapionych, pomóż rannym i cierpiącym; tym, którzy musieli opuścić swe domy i tym, którzy opłakują swych bliskich. Zmarłym uproś łaskę zbawienia wiecznego. Królowo pokoju, módl się za nami!

W intencji pokoju na Ukrainie rozważamy Tajemnicę Dźwigania krzyża:

- Ojcze nasz…

- 10 Zdrowaś Maryjo…

- Chwała Ojcu…

- O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Maryjo, wołamy do Ciebie, wraz z Twoim wiernym Czcicielem – Sługą Bożym Biskupem Piotrem Gołębiowskim:

„Stańmy przeto przy Niepokalanym Sercu Maryi z różańcem w rękach, jako Jej Pomocnicy w szerzeniu królestwa Jezusa i Maryi, królestwa prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości, pokoju”.

Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

26 lutego 2022 r.

 

Bądź na bieżąco. Polub - prosimy - stronę

Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego na Facebooku:

www.facebook.com/pg/bppiotrgolebiowski

 

 

Powrót do strony głównej - KLIKNIJ

 

Zapraszamy, zobacz też ostatnie posty:

 

1) Myśl na dziś (WEJDŹ).

2) Uwielbiajmy Najświętsze Serce Pana Jezusa: Serce Chrystusa Pana godne jest naszej najgłębszej czci (WEJDŹ).

3) Ludzie Biskupa Piotra: Papież Pius XI (WEJDŹ).

4) Światowy Dzień Chorego: Modlitwa człowieka chorego (WEJDŹ).

5) Światowy Dzień Chorego: Modlitwa w intencji chorego (WEJDŹ).

6) Z Maryją w herbie: Matka Boża z Lourdes (WEJDŹ).

7) Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski na radomskich pocztówkach! (WEJDŹ).

8) Sobotni promień słońca - nasza sobotnia modlitwa do Matki Bożej (WEJDŹ).

9) Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym: Czy można kochać Pana Boga, a nie darzyć miłością ludzi? (WEJDŹ).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz